Німіють руки або ноги: про що це свідчить і що робити

Хоча б раз у житті у кожної людини виникало відчуття оніміння. Найчастіше німіють руки або ноги. Часто про оніміння рук чи ніг можна не хвилюватися, але це може бути симптомом інших хвороб.

Про це розповів лікар-невролог Олексій Сіделковскій. Оніміння кінцівок можна поділити на безпечне та небезпечне.

“Безпечне” оніміння – це коли будь-яка ділянку тіла німіє через тривало незмінне положення чи занадто туго перетягнуту частину тіла (наприклад, ремінцем від взуття, пов’язкою або джгутом) – відбувається здавлювання кровоносних судин.

Такий вид оніміння не спричинений внутрішніми захворюваннями. Занадто тривалий застій крові може спричинити важкі наслідки, зокрема, синдром тривалого здавлювання, тромбогеморагічний синдром і сепсис.

Небезпечне оніміння – це регулярне оніміння, не спричинене тривалою нерухомістю чи здавлюванням.

Важливо: якщо німіє не лише кінцівка, а й ділянки, не схильні до “затікання” (обличчя, спина, ділянка геніталій), причинами можуть бути різні захворювання.

Такого типу оніміння дуже небезпечне для здоров’я і навіть життя людини. Важливо вчасно звернутися до лікаря і почати лікування. Найчастіше, сімейні лікарі скеровують хворого до невролога і кардіолога, рідше – ендокринолога.

Профілактика оніміння дуже проста: правильне харчування, дотримання нормального режиму сну, тренування серцево-судинної системи, відмова від куріння тощо.

Джерело

Поділись


Новини партнерів