Лікарі розповіли, кому шкідливо їсти полуницю

Полуниця – один з багатьох сезонних продуктів, який варто додати в свій раціон майже кожному. У ній міститься джерело вітамінів і необхідних нутрієнтів. Серед них вітамін С, В1, В6, В9 і К. Також тут є велика кількість магнію, марганцю, заліза, калію і кальцію. Ще один плюс – низька калорійність полуниці. У ній всього 32 кКал на 100 г, що робить продукт доступним навіть тим, хто хоче скинути вагу. Однак вживання цієї ягоди може нести і небезпеку.

При вживанні розумних кількостей цього продукту здоровою людиною, яка не має індивідуальної непереносимості, проблем виникнути не повинно. Але для деяких людей полуниця все ж може бути небезпечна.

Вагітні жінки

Незважаючи на великий вміст фолієвої кислоти, корисної для вагітних, полуниця все ж може викликати негативні наслідки. Йдеться про зловживання ласощами, наслідком якого може стати виникнення алергії у майбутньої дитини.

Алергіки

Людям з підвищеною чутливістю полуницю варто вживати обережно. При виникненні будь-якого з цих симптомів: печіння в горлі, висип, свербіж варто звернутися до лікаря.

Люди які страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту

Через високий вміст фруктової кислоти полуницю не радять людям, що страждають на виразкову хворобу, гастрит, коліт і ін. У великих кількостях ягода здатна пошкоджувати стінки шлунка і кишечника, що іноді призводить до загострень хронічних станів.

Полуниця vs гіпертонія

Мало хто знає, але деяким людям, які страждають від гіпертонії, не варто додавати до раціону полуницю. А саме тим, хто проходить лікування за допомогою енапрілу. Цей препарат в поєднанні з літньою ягодою здатний створювати посилене навантаження на нирки, що зовсім небажано.

Для того щоб без шкоди насолоджуватися смачною літньою ягодою, головне врахувати деякі описані вище моменти і ні в якому разі не зловживати. А ще важливо правильно вибрати полуницю, особливо на початку сезону.

Джерело

Поділись


Новини партнерів