6 корисних звичок довгожителів, які варто у них запозичити

Очікувана тривалість нашого життя всього на 20% залежить від генетики, а на 80% – нашого способу життя. І хороша новина полягає в тому, що практично в будь-якому віці ми можемо перейти на здорові звички, які суттєво збільшать наші шанси зустріти столітній ювілей у відмінному фізичному і душевному стані.

Їжте менше червоного м’яса
Тваринний білок важливий для нашого здоров’я і повністю відмовлятися від нього не варто. Але ось що точно піде на користь – це скорочення червоного м’яса і перехід на менш жирні його різновиди. Курка, індичка, а також продукти, багаті рослинним білком, допоможуть тримати під контролем рівень холестерину – і протистояти серйозним захворюванням.

… і більше – фруктів і овочів
Відмова або економія на фруктах і овочах можуть привести до ранньої смерті – це наукові дані. Дослідження, проведене в 2017 році, підтвердило, що близько 8 мільйонів передчасних смертей у всьому світі відбуваються через те, що люди з’їдають менше 800 грамів овочів і 500 грамів фруктів в день.

Менше жиру!
Хочете дожити до 100 років? Перевірте ваш раціон на вміст шкідливих транс-жирів. Недавнє дослідження підтвердило: кожні 2% насичених жирів в день збільшують ризик передчасної смерті від інсульту або інфаркту на 16%. Замініть шкідливі жири на корисні мононенасичені – і будете жити довго.

Їжте квасолю і горіхи
Ті люди, які живуть в районах з найбільш високою тривалістю життя, як правило, з’їдають одну порцію бобових в день. Квасоля, горох, нут – всі ці продукти багаті клітковиною і допомагають знизити рівень «поганого» холестерину.

Не менш важливі для тривалості життя і горіхи : результати дослідження, в якому взяли участь 120 тисяч чоловік, підтвердили, що щоденне вживання горіхів підвищує наші шанси дожити до 100 років на 20%.

Вчіться керувати стресом
Стрес – другий за важливістю чинник після неправильного харчування, який може зробити наше життя коротше. Хронічний стрес призводить до підвищення гормону кортизолу, який підвищує ризик розвитку діабету другого типу, а також хвороб серця і судин. Одним з кращих способів боротьби з наслідками постійного стресу є медитація, але також відмінно працюють дихальні практики, фізичні вправи, а також хобі, пов’язані з рукоділлям.

Не відмовляйтеся від алкоголю
Як не дивно, люди, які час від часу вживають алкоголь, в результаті довше живуть, ніж ті, хто не п’є зовсім. Головне – триматися в рамках мінімальних доз (не більше однієї порції в день), в іншому випадку ефект може бути прямо протилежний.

Джерело

Поділись


Новини партнерів