Топ-5 корисних продуктів, які призводять до зайвої ваги: перелік

Корисні продукти – основа здорового життя і гарного вигляду. Проте, аби схуднути за допомогою правильного харчування, слід пам’ятати про допустиму порцію і правила вживання їжі. Адже навіть овочі, фрукти, каші та молочні продукти можуть призвести до набирання зайвої ваги.

Українська дієтолог-консультант Яна Кравченко розповіла про топ-5 корисних продуктів, через які можна поправитися, пише ТСН. Також експертка дала поради, у яких кількостях їх краще вживати, аби зберегти фігуру.

Вівсяна каша
Вівсянка у вигляді пластівців, яку запарюють окропом – це порожні вуглеводи. Вони не дають тривалого відчуття ситості, провокують стрибок рівня цукру в крові, після чого з’являється почуття сильно голоду. Тому, через короткий час людині знову хочеться їсти, а стрибки глюкози провокують ожиріння.

Тому, дієтолог радить обирати тверду вівсянку, яку треба варити. Допустима норма її споживання близько 250 грамів в день.

Ягоди-фрукти
Солодкі ягоди та фрукти містять велику кількість цурку, тому макож загрожують зайвою вагою. Кравченко радить їсти 1-2 несолодких яблука, зелені банани або до 300 грамів ягід в першій половині дня. Особливо небезпечні для фігури солодкий кавун, виноград і хурма.

Овочі
Усі овочі, окрім картоплі, – низькокалорійні, швидко насичують шлунок, збагачують раціон клітковиною, що сприяє схудненню. При цьому є група овочів, так званих простих вуглеводів, які стимулюють підвищення рівня цукру в крові, що ускладнює втрату ваги. До таких відносять буряк, кукурудзу, моркву і зелений горошок. Дієтолог радить їсти їх у першій половині дня, а норма споживання – не більше 100 грамів за один прийом.

Горіхи
Горіхи – досить жирний продукт. Так, на 100 грамів волоських горіхів в середньому припадає 65,2 грама жиру. При цьому добова норма жирів для людини складає 80-100 грамів, з яких 40% повинні бути рослинними. Тому, дозволити собі можна лише кілька горіхів під час перекусу.

Кисломолочні напої
Кефір, йогурт, кисле молоко, ряжанка вважаються здоровими попри те, що часто вони мають певну жирність і містять цукор у вигляді фруктових наповнювачів. Норма вживання таких продуктів у день – не більше 250-300 грамів. Також, дієтолог радить пити йогурт чи кефір на ніч, адже це покращить сон та полегшить спорожнення кишечника.

Джерело

Поділись


Новини партнерів