7 причин, чому нам варто відмовитися від цукру

Цукор можна знайти практично в будь-якому продукті, однак не всі вони шкідливі. А що буде, якщо повністю прибрати з раціону солодощі?

1. Покращиться шкіра
Причина – менше інсуліну в крові. Споживання цукру змушує організм виробляти інсулін, який може впливати на рівень колагену і еластину в шкірі. Через це виникають запалення і ранні зморшки.

2. Більше енергії
Їжа з високим вмістом цукру має високий глікемічний індекс, швидше всмоктується в кров і підвищує рівень цукру в ній. Спочатку це додає енергії, але ненадовго. Ви відчуваєте, що сили закінчилися, і знову їсте цукор – і все повторюється. Якщо знизити кількість цукру, то рівень енергії буде стабільним, без піків і падінь. Так що перекушувати краще продуктами, багатими білком і корисними жирами.

3. Можна схуднути
Це приємний побічний ефект життя без цукру. Менше порожніх калорій – менше греліну, який стимулює апетит і змушує переїдати. Наприклад, три чашки чаю в день з двома ложками цукру – це майже 100 безглуздих калорій і майже повна денна норма «білого порошку» в день. А ви цього навіть не помітили!

4. Чи покращиться сон
Велика кількість цукру стримує виробництво мелатоніну, і сон порушується. Від недосипу сильніше хочеться їсти – і так далі. Дослідження також показують, що недолік сну може впливати на баланс глюкози в організмі, через що сильніше хочеться солодкого.

5. Рідше болить живіт
Любителі цукру також їдять багато ненасичених жирів і мало – корисних волокон. А якщо відмовитися від цукру, все змінюється в кращу сторону.

6. Може покращитися психічне здоров’я
Свіже дослідження показує зв’язок між цими поняттями. Багата цукром їжа веде до більш високого ризику розвитку депресії, тривожності та інших психічних захворювань.

7. Краще працює печінка
Перевищення норми цукру (в тому числі у вигляді глюкози) тісно пов’язане з неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖБП): надлишки фруктози не можуть бути перероблені печінкою без глюкози, і вона залишається всередині. Так що зниження споживання цукру часом веде до найнесподіваніших переваг!

Джерело

Поділись


Новини партнерів