
Діарея – це природний спосіб виведення організмом відходів в рідкій формі, коли присутня бактеріальна або вірусна інфекція. Це може тривати протягом декількох годин або днів, після чого симптоми проходять. У деяких випадках вони тривають довше. Хоча діарея часто проходить сама по собі, деякі домашні засоби можуть полегшити симптоми і прискорити одужання.
Як лікувати діарею у домашніх умовах
Діарея викликає дефіцит рідини, в тому числі води. Це призводить до втрати електролітів, таких як натрій і хлорид. Тому життєво важливо відновити рівень рідини, в іншому випадку може наступити зневоднення. Зневоднення може бути небезпечним для дітей і літніх людей, тому дуже важливо пити воду при діареї.
Питна вода – це перший крок до регідратації. Людина може також сама зробити розчин для пероральної регідратації, змішавши 1 літр води з половиною чайної ложки солі і 6 чайними ложками цукру. Споживання цукру і солі з водою допомагає кишечнику всмоктувати рідину. Цей розчин більш ефективний, ніж одна вода.
Можуть бути корисними і інші напої. Наприклад, спортивні напої допоможуть відновити рівень калію і натрію, а фруктові соки – калій. Уникайте напоїв, які дратують травний тракт, наприклад:
- напої з кофеїном;
- алкоголь;
- газовані напої;
- дуже гарячі напої.
дотримання дієти
Дієта повинна складатися з невеликих і частих прийомів їжі. Хороша дієта для людей з діареєю може включати:
- продукти, багаті на пектин, такі як фрукти;
- продукти з високим вмістом калію, такі як картопля;
- продукти з електролітами, такі як суп місо і спортивні напої;
- м’які овочі;
- достатню кількість білка.
Рідка дієта протягом перших 24 годин діареї може допомогти врегулювати травну систему. Вона включає бульйони, супи та напої.
При діареї допомагає дієта, яка складається з:
- бананів;
- рису;
- яблучного соусу;
- сухарів.
Ця дієта поєднує в собі рідкі продукти з низьким вмістом клітковини і високим вмістом крохмалю. Вона також містить корисні поживні речовини, такі як калій і пектин. Дотримуватися цю дієту можна не довше 2 днів.
Уникайте певних продуктів
Слід уникати продуктів, які можуть дратувати шлунково-кишковий тракт, таких як:
- жирна їжа;
- гостра їжа;
- продукти, що містять штучні підсолоджувачі;
- продукти з високим рівнем фруктози.
Іноді лікарі рекомендують уникати молочних продуктів, оскільки у деяких людей вони можуть збільшити діарею.
Прийом пробіотиків
Пробіотик – це мікроорганізми, які можуть допомогти травній системі. Вони підтримують роботу кишечника і допомагають боротися з інфекцією. Пробіотик – це живі бактерії і дріжджі в деяких йогуртах та інших ферментованих продуктах. Дослідники виявили, що пробіотики значно скорочують тривалість одужання від діареї і не мають серйозних побічних ефектів.
Прийом лікарських препаратів
Деякі препарати можуть полегшити симптоми і прискорити час одужання. Однак ці препарати підходять не всім. Люди з лихоманкою повинні утримуватися від прийому цих препаратів і звернутися до лікаря.
Коли звернутися до лікаря?
- якщо є кров або гній в стільці;
- лихоманка;
- ознаки зневоднення, такі як сильна спрага і сухість у роті;
- хронічна діарея;
- діарея під час сну;
- значна втрата ваги;
- сильний біль в животі.