5 причин, чому небезпечно сякатися, і що потрібно робити замість цього

538167026

Сякання здається досить безпечним заняттям. Зрештою, для чогось же придумали серветки і хустки. Але в залежності від того, як інтенсивно ви це робите, очищення носа може виявитися не такою вже невинною звичкою.

У вас може виникнути бажання прочистити ніс з різних причин – надлишок слизу через застуду, алергія або довгий плач. Якою б не була причина вашого дискомфорту, вам хочеться скоріше позбутися від нього і видути ніс, але чим небезпечна ця звичка?

1. Переломи кісток

Наше обличчя складається з безлічі крихітних кісток. Наприклад, кістки навколо очної западини і носових пазух дуже тонкі.

Так як сильна закладеність носа чинить великий тиск на цю область, витончений “каркас”, який утримує все це, може не витримати напруги.

Хоча це трапляється досить рідко, довге і багаторазове сякання може привести до стресового перелому, так само, як можуть поламатися ребра при довгому і частому кашлі.

2. Гайморит або вушна інфекція

Вчені з’ясували, що динаміка рідини під час сякання носа влаштована таким чином, що слиз виштовхується з порожнини носа в пазухи.

Поки не можна точно сказати, наскільки це шкідливо, але якщо у вас є інфекції верхніх дихальних шляхів, бактерії або віруси в слизу можуть привести до гаймориту.

Крім того, агресивне сякання може перемістити бактерії у внутрішнє вухо, що призведе до вушної інфекції.

3. Розрив барабанної перетинки

Незважаючи на поширену думку, ваша барабанна перетинка навряд чи лопне, якщо ви будете сильно видувати ніс.

Відчуття, які ви при цьому відчуваєте в вусі, пов’язані з вібраціями через перепади тиску. Однак, якщо ви раніше отримали розрив барабанної перетинки, не варто сякатися, поки ви не відновитеся.

4. Кровотеча з носа

У носі присутні сотні крихітних кровоносних судин, і занадто ретельне або часте видування носа може закінчитися розривом однієї з них, особливо якщо ви перебуваєте в сухому середовищі, або ваш ніс дуже чутливий до холоду.

Носова кровотеча рідко буває небезпечною, крім тих випадків, коли існує якась супутня проблема, наприклад, ви приймаєте препарати, що розріджують кров. В іншому кровотеча швидко проходить, хоча і заподіює дискомфорт.

5. Найважчі випадки

У дуже рідкісних випадках видування носа може закінчитися якимись незвичайними наслідками.

Іноді люди опиняються в швидкій через сильний головний біль після дуже сильного очищення носа, коли повітря потрапляє в простір між черепом і мозком.

Зареєстровано випадок, коли під час сякання повітря потрапляло між двома частками легких, а також відомий епізод з розривом стравоходу.

Як правильно сякатися?

Хоча у нас мимоволі виникає бажання видути ніс, такі дії не полегшать симптоми. Коли у вас закладений ніс, це викликано не тільки накопиченням слизу, але і набряком та запаленням носових дихальних шляхів.

З іншого боку неможливо повністю відмовитися від сякання. Найкраще робити це злегка, перекриваючи по черзі одну з ніздрів. Це видалить слиз, який вже готовий вийти.

Постарайтеся не колупати ніс, щоб очистити його, так як це посилить проблему і посилить запалення.

Подихайте парою, щоб зняти закладеність носа , хоча цей захід разом зі сяканням не зможе повністю вирішити проблему.

Використовуйте безрецептурні спреї для носа, щоб відкрити дихальні шляхи. У більшості випадків для цієї мети підійде фізіологічний або сольовий розчин.

Допомагайте вашому організму боротися з інфекцією, споживаючи більше рідини, дотримуючись збалансованого харчування (багате вітамінами і мінералами) і виділяючи більше часу на відпочинок.

Джерело

Поділись


Новини партнерів