Коли животик не йде після пологів: рятуємося від діастазу за 15 хвилин в день

Діастаз

Діастаз – недержавний діагноз, а тимчасові незручності. Післяпологова розтяжка м’язів живота лякає новоспечених матусь чи не більше, ніж зайва вага або випадання волосся. Ми зібрали всю інформацію про те, що таке діастаз і як від нього позбутися.

Трохи теорії

Діастаз – це розхідність м’язових волокон. Найчастіше про нього говорять в контексті відновлення організму після пологів. Діастаз прямих м’язів живота трапляється у частини жінок, чия дитина був занадто великою під час вагітності, тиснула на м’язи передньої черевної стінки, тим самим «роз’єднувала» її.

У більшості випадків це лише естетична проблема: живіт через два-три тижні після пологів залишається великим, і ніякі дієти і вправи не допомагають. Правда, можливі і деякі проблеми з перистальтикою кишечника, як при будь-яких проблемах з м’язами живота. При більш сильній розхідності (більше 10 см) лікарі діагностують діастаз 3 ступеня, тоді з’являється небезпека утворення гриж і опущення внутрішніх органів.

Тест на діастаз

Ляж на спину і трохи зігни коліна поклади руки на живіт так, щоб кінчики пальців з’єднувалися в середині на 3-5 сантиметрів вище пупка. Зберігаючи живіт розслабленим, підніми голову від підлоги. Якщо відчуєш, що пальці буквально провалюються в живіт, це діастаз.

Відчуй себе тендітною

Зараз ти саме тендітна. По-перше, організм витратив багато сил на вагітність і пологи, по-друге діастаз відправив твої м’язи на канікули. Постарайся не піднімати тяжкості вагою більше 5-6 кілограм (малюк не береться до уваги!).
»Те, що легше, обов’язково піднімай на зігнутих ліктях, не випрямляючи руки.
»Якщо ти постійно живеш з малюком на руках, то використовуй слінг, а живіт затягуй в бандаж.
»Намагайся стежити за поставою і не сутулитися: м’язи живота повинні брати участь в підтримці корпусу.
»Спи тільки на боці або спині. Якщо ляжеш на живіт, збільшиться внутрішньочеревний тиск і сухожилля знову почнуть розтягуватися

Займайся

Спорт – твій головний помічник на найближчий місяць. Традиційні скручування, віджимання і махи тут категорично протипоказані, тому візьми на озброєння нові вправи.

Кішка

Встань на карачки, спина пряма, руки на рівні плечей. На видиху втягуй живіт і вигинай спину. На вдиху – в початкове положення. Повтори 10-15 разів.

Місток на плечах

Ляж на спину, руки вздовж тіла, долоні вниз. Ноги зігни в колінах, стопи постав трохи ширше стегон. На видиху піднімай таз вгору, на вдиху опускай. Повтори 10-15 разів.

Згинання ніг лежачи

Залишайся в тому ж положенні, ноги витягни. По черзі згинай і випрямляй ноги так, щоб стопи ковзали по підлозі. Повтори по 10-15 разів для кожної ноги.

Скручування «лайт»

Залишайся лежати на підлозі, ноги зігнуті в колінах, долоні вниз, поперек притиснутий до підлоги. На видиху підніми голову, плечі і руки. Затримайся в такому положенні на 5 секунд, на вдиху повернися у вихідне. Повтори 10-15 разів.

Бандаж

Візьми рушник і ляж з ним на підлогу. Ноги зігнуті в колінах, рушник просмикни під талією. Візьми його за кінці і з’єднай руки перед собою, трохи зігнувши в ліктях. На видиху піднімай голову і плечі, одночасно сильно стискаючи талію рушником. На вдиху опустися. Повтори 10-15 разів.

Постарайся робити цей 15-хвилинний комплекс три-чотири рази на тиждень, не піднімати тяжкості і вже через два-три місяці м’язи живота встануть на місце.

Поділись


Новини партнерів