Прискорене серцебиття: 6 маловідомих причин проблеми

Тебе турбує прискорене серцебиття і ти не знаєш, чому це відбувається? Слід мати на увазі, що причини появи цієї проблеми можуть бути різними. І далеко не завжди буває просто їх виявити.

Існує безліч факторів, здатних викликати прискорене серцебиття у людини. Сьогодні ми розповімо тобі про основні причини цієї проблеми. Це дозволить тобі розібратися в ситуації і уникнути сильного занепокоєння з цього приводу.

Прискорене серцебиття — що це?

Перш ніж розглядати причини виникнення проблеми, необхідно розібратися в тому, що саме являє собою прискорене серцебиття. Подібний симптом турбує нас тоді, коли наше серце відчуває себе перевантаженим і починається скорочуватися частіше звичайного.

Деякі пацієнти кажуть, що їх серце в цей момент починає нагадувати полоненого в грудях птаха, який відчайдушно змахує крилами в спробах вирватися на свободу.

Прискорене серцебиття зазвичай супроводжується такими ознаками, як:

 • Запаморочення
 • Нудота
 • Панічна атака
 • Болі в горлі і шиї
У чому причина прискореного серцебиття?

Якщо ти помітила, що твоє серцебиття стало частим і незвичним, необхідно уважно проаналізувати образ життя, який ти ведеш. Як правило, невеликих змін в життя буде досить для того, щоб ця проблема зникла сама по собі.

1. Нервове напруження

Однією з причин появи тахікардії, яка найбільш часто зустрічається є нервове напруження. Саме тому так важливо вміти контролювати свої емоції та керувати своїм емоційним станом, не допускаючи появи нервового напруження і панічних атак.

Хоча обумовлене цим фактором прискорене серцебиття не представляє небезпеки для нашого здоров’я, необхідно вжити заходів для того, щоб заспокоїтися і керувати своїми емоціями. У цьому випадку проблема швидко зникне сама по собі.

Щоб пережити такий момент, рекомендується прилягти на спину і зосередити свої думки на щось радісне і спокійне. Це відволіче твою увагу від биття твого серця.

Поступово ти відчуєш, як твоє серцебиття повертається до норми.

Якщо ти знаходишся в стресовій ситуації, рекомендуємо тобі утриматися від кофеїну. Буде краще замінити містять кофеїн напої на чай з ромашки чи м’яти.

2. Стрес

Якщо тобі часто доводиться переживати стресові ситуації, твоє серце не може залишитися в стороні від того, що відбувається. Наповнене стресами життя є другим чинником, здатним викликати у людини прискорене серцебиття.

Стрес викликає зменшення струму крові, що призводить до виникнення проблем, пов’язаних з артеріальним тиском і станом серця.

 • Виконуй фізичні вправи: вони допоможуть тобі вивільнити енергію і позбутися від стресу.
 • Веди спокійний спосіб життя.
 • Дотримуйся розпорядку робочого дня, виконуючи всю роботу в певний час.
3. Дефіцит фізичного навантаження

Чи не намагаєшся ти уникати занять спортом будь-якою ціною? Можливо, що тобі слід переглянути свою точку зору на це питання, адже фізичні вправи зроблять твоє життя здоровішим.

Можливо, що тобі важко в це повірити, але це так: занадто низька фізична активність, або повна її відсутність можуть стати причиною тахікардії. У зв’язку з цим дуже важливо приділяти двічі на тиждень хоча б по 30 хвилин фізичних вправ і прогулянок.

Більшості з нас було б досить ходити пішки на роботу і за покупками.

З іншого боку, на думку деяких спортивних експертів, кожному з нас необхідно здійснювати фізичну активність, не має ніяких інших цілей, крім самих тренувань.

Чому? Справа в тому, що якщо ми не плануємо займатися спортом і не одягаємо спортивний одяг, наш організм не сприймає таку активність як заняття спортом.

4. Надмірне фізичне навантаження

Кожен з нас розуміє, що у всьому потрібно знати міру. Це означає, що надмірне фізичне навантаження так само шкідливе, як і сидячий спосіб життя.

Особливо помітні наслідки таких перевантажень у людей старше сорока років і тих з нас, хто практикує види спорту, що вимагають серйозних зусиль.

Можливо, що саме тому тебе турбує прискорене серцебиття, в той час як інших проблем зі здоров’ям може і не спостерігатися. Як уберегти себе від побічних ефектів занять спортом? Зверни увагу на ці рекомендації:

 • Інтенсивність фізичного навантаження повинна відповідати твоїм можливостям і твоєму фізичного стану.
 • Починай заняття з легких вправ, поступово збільшуючи навантаження.
 • Не нехтуй допомогою спортивного інструктора.
 • Якщо ти хочеш спробувати себе в новому виді спорту, рекомендується насамперед пройти медичне обстеження.
 • Перед тим, як приступати до занять, розігрівай мускулатуру з допомогою вправ на розтяжку.
5. Низький артеріальний тиск

Низький артеріальний тиск може представляти серйозну небезпеку для нашого здоров’я. Ця проблема безпосередньо впливає на стан нашого серця, в результаті чого цей орган виявляється перевантаженим і нас починає турбувати тахікардія.

Якщо твій лікар діагностував у тебе низький артеріальний тиск, дуже важливо чітко слідувати його вказівкам. Не варто пропускати прийом ліків і змінювати час їх прийому.

Щоб уберегти своє серце від проблем, спробуй щодня виходити на прогулянку.

6. Вже наявні проблеми з серцем

Можливо, тобі довелося перенести будь-яке захворювання серця? Деякі з нас мають проблеми з серцем в дитинстві або підлітковому віці, але з часом вони зникають.

Проблема полягає в тому, що поступово стрес і шкідливі звички починають підривати наше здоров’я. Це може привести до появи прискореного серцебиття.

Якщо тобі вже доводилося стикатися з серцево-судинними захворюваннями, рекомендується:

 • Не зловживати напоями, що містять кофеїн і алкоголь.
 • Регулярно виконувати фізичні вправи, не допускаючи перевантажень.
 • Проходити медичне обстеження кожні півроку.
 • Повідомляти своєму лікарю про появу проблем зі здоров’ям та прийомі лікарських препаратів.

Як ти встигла помітити, фактори, що впливають на появу тахікардії, досить різноманітні. Ми рекомендуємо тобі завжди бути уважним при появі цієї проблеми.

Якщо вона носить епізодичний характер, не варто турбуватися. Сприймай це як сигнал того, що твоє життя потребує змін. Твій організм попереджає тебе про те, що тобі слід вести більш здоровий спосіб життя.

У разі, якщо прискорене серцебиття набуло хронічного характеру, рекомендується якомога раніше звернутися за консультацією до кардіолога.

Джерело

Поділись


Новини партнерів