Звичайний аспірин блокує смертельну хворобу

Вчені в США виявили, що невеликі дози аспірину здатні блокувати формування амілоїдних бляшок в тканинах мозку. На даний момент ця закономірність підтверджується лише на дослідах з мишами, але є підстави думати, що вона працює і з людьми.

Нагадаємо, що так звані «бляшки», що формуються в тканинах мозку, – це небезпечне скупчення пептидів бета-амілоїд, що провокують розвиток хвороби Альцгеймера. Фахівці припустили, що якщо аспірин в невеликих дозах активує лізосоми, то ті, в свою чергу, «допоможуть» клітинам перетравлювати потрібні поживні речовини і одночасно знищити зайві внутрішні структури. Крім того, вчені запідозрили, що лізосоми можуть перешкодити виникненню нових амілоїдних бляшок.

Щоб підтвердити або спростувати ці припущення, американці провели експерименти на хворих мишах, схильних до швидкого накопичення бета-амілоїду A-42 (це основа амілоїдних бляшок). І протягом 30 днів гризунів «підгодовували» невеликими дозами аспірину.

Результат справив враження на експериментаторів. З’ясувалося, що аспірин прямо діє на клітини мозку, стимулюючи процеси «очищення» тканин від скупчень різних небезпечних пептидів.

Є думка, що схожі властивості, можливо, володіють і деякі інші ліки.

Однак якщо говорити про можливе застосування в майбутньому такого методу профілактики і лікування Альйгеймера, то аспірин, ймовірно, краще, оскільки він дешевший у виробництві і викликає помітно менше побічних ефектів.

Джерело

Поділись


Новини партнерів