Як миття посуду вбиває нас щодня

Звичайне миття посуду може погано вплинути на ваше здоров’я. Ураження печінки і легенів – це не повний список того, що можуть зробити миючі засоби з вами. Мало, хто знає, яку отруту містять популярні баночки, які ми купуємо в магазинах.

Серед багатого асортименту миючих засобів люди купують переважно дешеві. Більш дорогі, як вважає більшість покупців, також не гарантують безпеку.

Як правило, виробники не вказують повний список інгредієнтів, особливо шкідливих. А ми часто нехтуємо безпекою, не використовуючи гумові рукавички при митті посуду чи прибиранні.

Характеризуються високим об’ємом розподілу і порошкові миючі засоби. До їх складу входіять солі фосфорної кислоти і поверхнево-активні речовини. Ці складові є вкрай небезпечними для здоров’я, попереджають лікарі.

“ПАВи діють подібно отруті. При інгаляційному впливі на організм вони здатні викликати емфізему легенів. А при попаданні всередину організму йде ураження клітин печінки”, – розповідає Роман Терехов, директор Державної установи “Запорізький обласний лабораторний Центр МОЗ України”. Тому, каже фахівець, не можна залишати на тарілках і каструлях ніяких слідів миючих засобів. Їх потрібно ретельно полоскати.
Зазвичай посуд миють двічі – спочатку від залишків їжі, а потім – від миючого засобу. Як це зробити швидко і якісно – у кожної господині свій спосіб. Наприклад, багато жінок споліскують розчином оцту з сіллю, а також мильним розчином.

Дехто вдома використовує звичайну соду. Гірчиця – ще один ефективний засіб, який не лише впорається з жиром, а є досить безпечною. Це натуральний засіб, хоч і дорожчий за соду. Гірчичний порошок насипають на поверхню і змивають водою.

Але який би засіб ви не вибрали, головне – дотримуватися простих правил. Користуватися гумовими рукавичками, і дуже добре полоскати посуд.

Джерело

Поділись


Новини партнерів