Для того, щоб бути здоровим, потрібно перестати себе жаліти

Вчені порівнюють звичку жаліти себе з курінням і нестриманим ставленням до їжі, пише Жіночий Світ. Жалість до себе негативно відбивається на виробленні гормонів і роботі обміну речовин. Також жалість до себе може привести до розвитку депресії. Більш того, людина досить швидко стає залежною від цього почуття. Зацикленість на собі робить людей черствими до інших.

Коментує професор психіатрії Михайло Виноградов “І, до речі, поганий той лікар, який починає шкодувати пацієнта разом з ним самим. З точки зору психології, жалість згладжує гостроту стресу, але не бореться з ним, а заганяє глибоко всередину. Напруга накопичується, і в результаті виникає вже глибинний затяжний стрес, від якого недалеко і до клінічної депресії. Це тупиковий шлях, який може геть-чисто вибити з життєвої колії. Зустрічати проблеми з жалістю до себе, улюбленого, це означає заздалегідь дозволити їм взяти над собою верх. Навпаки, в момент стресу потрібно згрупуватися, закликати на допомогу всі сили духу, згадати, які перемоги – нехай маленькі – в цьому житті вам доводилося здобувати “.

Також фахівці говорять про те, що жалість до себе формує у людини ослаблену реакцію на зовнішні подразники. Це характерно для ролі жертви. При такій реакції на стрес збільшується викид нейропередавача ацетилхоліну. Його висока концентрація негативно відбивається на судинах. Їх тонус знижується, тиск падає, виходить з ладу вегетативна нервова система, можливе виникнення панічних атак. Особливо експерти не рекомендують себе жаліти під час простудного захворювання – одужання може затягнутися. Згідно зі статистикою, за рахунок самонавіювання люди, схильні до тривоги і жалю до себе, важче переносять простудні інфекції.

Поділись


Новини партнерів