
Захистити мозок від вікових змін допомагає лютеїн. До такого висновку прийшли американські медики під час дослідження показників здоров’я, раціону та мозкової діяльності добровольців, пише «Eurek Alert». Лютеїн – це пігмент, який міститься в деяких рослинах, плодах, водоростях і мікроорганізмах.
Особливо багаті на лютеїн листові овочі : шпинат, калі (кучерява капуста), рукола, салат, пекінська капуста, селера і т.д., також лютеїн міститься в авокадо і яйцях. Дослідивши показники здоров’я добровольців у віці від 25 до 45 років, медики з’ясували, що лютеїн здатний захистити мозок людини від старіння. Лютеїн здатний накопичуватися в тканинах очей і головного мозку. В ході дослідження медики встановили, що мозок найстарших добровольців, які регулярно вживають листові овочі, менш піддається віковим змінам і нейронна реакція у них така ж, як у молодих людей.
Крім захисту мозку від старіння лютеїн знижує запальні процеси в організмі. А запалення, як відзначають медики, провокує розвиток неповноцінного кровопостачання і може привести до коронарної недостатності судин, інфаркту та інсульту. Медики вивчили показники крові добровольців з коронарною недостатністю і помітили закономірність: чим більша в крові концентрація лютеїну, тим нижче рівень інтерлейкіну-6 маркера запального процесу.
Під впливом лютеїну знижується запальний процес також в клітинах імунної системи: дані клітини можуть поглинати і накопичувати пігмент. Тому медики радять включати в свій раціон більше листових овочів, тим більше влітку, коли вони доступні. А шпинат взагалі можна виростити самостійно не тільки в саду або городі, а й на підвіконні в квартирі!