Дев’ять несподіваних ознак гормонального збою

Втома, зміна апетиту, прищики — все це рідко трапляється «на рівному місці», найчастіше за такими симптомами ховаються порушення гормонального балансу. Що ще може говорити про те, що з вашими гормонами не все в порядку?

Ознаки гормонального збою при захворюваннях «щитовидки»

  • Порушення травлення. Раптова діарея, запор або здуття не завжди викликають незвичне харчування або проблеми з ШКТ. Винен в них буває і гормональний дисбаланс: різні гормони щитовидки здатні прискорювати або сповільнювати роботу органів травлення, що і викликає збій звичних процесів.
  • Уповільнення росту волосся. Не поспішайте міняти шампунь і купувати нову маску для волосся — нерідко причиною цього буває гіпотеріоз (зниження вироблення гормонів щитовидної залози).
  • Погіршення пам’яті. Причому, і довгострокової і короткострокової — будь-яка забудькуватість може свідчити про зниження вироблення тиреотропного горомону. При його недоліку погіршується робота мозку.
  • Сухість шкіри. Це тривожний симптом, особливо якщо раніше ви на нього не скаржилися. Лікарі вважають це одним з ознак гіпотиреозу: тиреотропин регулює метаболізм шкіри, при його дефіциті він погіршується.

Ознаки гормонального збою при діабеті

  • Часті дріжджові інфекції. Їх поява пов’язана з «ненормованим» виробленням інсуліну і підвищенням рівня цукру в крові (ключові симптоми діабету), оскільки бактерії, що провокують дріжджові інфекції, великі «ласуни».
  • Часті позиви до сечовипускання. При діабеті нирки змушені працювати з додатковим навантаженням, щоб звільнити організм від надлишків цукру в крові.

Ознаки гормонального збою при вагітності

  • Кровоточать ясна. Якщо це стало траплятися частіше, ніж коли-небудь раніше, дуже може бути, що ви завагітніли. Незабаром після зачаття в організмі підвищується вироблення прогестерону, який покращує кровопостачання і збільшує набряклість. Ясен це теж стосується: прогестерон робить їх більш припухлими і схильними до кровотечі.
  • Металевий присмак у роті. Це справа «рук» гормону ХЦЧ (хоріонічного гонадотропіну), підвищення якого на ранніх термінах вагітності викликає нудоту, блювоту і зміна смакових відчуттів.
  • Меланодермія або потемніння ділянок шкіри на щоках, лобі, грудей. Їх поява – побічний ефект збільшення в організмі рівня естрогену, який стимулює вироблення пігменту шкіри меланіну.

Не випускайте з уваги ці важливі ознаки. Але й не панікуйте при їх появі: іноді кров на зубній щітці — це всього лише ознака того, що ця сама щітка вам не підходить

Джерело

Поділись


Новини партнерів