Лікарі назвали популярний препарат, який може зруйнувати печінку

Прийом великої кількості парацетамолу являє для печінки людини велику небезпеку.

Цей лікарський препарат пошкоджує структури тканин печінки, через що її клітини не можуть нормально функціонувати і вмирають.

Поширений анестетик парацетамол, який щодня приймають десятки мільйонів людей в різних країнах світу, представляє смертельну небезпеку для печінки людини, як з’ясували вчені. Дані ліки в надмірних кількостях пошкоджують печінку, що ускладнює її роботу і може викликати фатальні наслідки.

Дослідники з Університету Единбурга вважають, що отримані ними висновки будуть покладені в основу нових методів протидії тих наслідків, які викликає надмірний прийом парацетамолу. На їхню думку, це головна причина гострої печінкової недостатності.

Вчені досліджували вплив парацетамолу на клітини печінки, взяті з організму мишей і людини. Експеримент показав, що в певних умовах прийом парацетамолу здатний пошкодити печінку за рахунок впливу на найважливіші структурні зв’язки між суміжними клітинами даного органу.

Коли ці зв’язки між стінками клітин бувають порушені, структура тканин печінки пошкоджується, і орган перестає нормально функціонувати, а його клітини помирають. На думку вчених, за рівнем ушкоджень, які парацетамол завдає печінці при передозуванні, його можна порівняти з гепатитом, цирозом печінки і раком.

Тепер дослідники спробують з’ясувати, як впливають на роботу печінки різні дозування парацетамолу, щоб встановити точну ступінь токсичності цих ліків. Цілком можливо, що отримані результати будуть покладені в основу розробки нових лікарських препаратів.
Джерело

Поділись


Новини партнерів