Дивлячись на невідомі нам частини фруктів і овочів, ми звикли автоматично їх викидати.
Однак позбавляючись від насіння або шкірки, ми позбавляємо себе справжньої криниці поживних речовин. До них можна віднести і тонкі волокна на бананах, які видно, коли ви очищаєте банан.
Ці волокна, не менше корисні, ніж сам фрукт. Вони багаті калієм, клітковиною, вітаміном А і вітаміном В6 .
Можна сказати, що волокна, які ми бачимо на банані служать його венами або артеріями, які доставляють все найнеобхідніше фрукту.
Це зовсім не зайві частини, вони допомагають бананам рости і ставати смачніше.
Крім того, ” нитки” бананів служать індикатором зрілості банана . Якщо поживні речовини розподілені нерівномірно по фрукту, волокна кріпляться більш щільно, а це значить, що банан не дозрів.
Якщо ж банан стиглий, волокна легко відокремлюються.
Користь бананів для організму
Банани – один з найулюбленіших продуктів у всьому світі. Тому не дивно, що багато людей задаються питаннями, корисні чи шкідливі банани.
Давайте розберемося.
Безумовно, банани володіють величезною кількістю корисних властивостей, таких як:
1. Високий вміст клітковини
Банани багаті як розчинною, так і нерозчинною клітковиною. Розчинна клітковина сповільнює травлення надовго, забезпечуючи вам відчуття ситості. З цієї причини банани часто рекомендують їсти на сніданок, щоб ви могли довго не турбуватися про наступний прийом їжі.
2. Корисні для серця
Продукти, багаті клітковиною, корисні для серця. Вони знижують ризик виникнення серцево-судинних захворювань та ішемічної хвороби серця.
3. Допомагає травленню
Банани входять до переліку продуктів, рекомендованих при діареї. Під час діареї людина втрачає великі запаси калію, а банани допомагають заповнити втрату цієї важливої речовини. Крім того, вони сприяють кращому травленню.
4. Живильні речовини
Серед корисних речовин, які містять банани варто відзначити калій, кальцій, марганець, магній, залізо, фолієву кислоту, ніацин, рибофлавін і вітамін B6. Всі вони забезпечують нормальну роботу всього організму і підтримують ваше здоров’я.
5. Джерело калію
Окремо варто відзначити вміст калію в бананах. Завдяки великій кількості калію, банан стає справжнім суперпродуктом, який регулює серцевий ритм, артеріальний тиск і підтримує здоров’я мозку.
6. Нормалізує артеріальний тиск
Банани містять мало солі і багато калію, що робить їх ідеальним продуктом при гіпертонії.
7. Бореться з анемією
Завдяки високому вмісту заліза банани рекомендується їсти тим, хто страждає від анемії. Анемія виникає при зменшенні кількості кров’яних клітин або гемоглобіну в крові. Це веде до втоми, нестачі дихання і блідості.
шкода бананів
Хоча банан є надзвичайно корисним продуктом, все добре в міру, і захоплення бананами може мати ряд побічних ефектів.
1. Запор
Незрілі банани можуть викликати запор, так як вони містять більше крохмалю, який складно перетравлюється. Також банани містять багато пектину, який витягує воду з кишечника, через що проблема запору може посилитися.
2. Порушення балансу поживних речовин
Наш організм потребує збалансованого набору поживних речовин. Якщо банани для вас є основним продуктом харчування, у вас залишиться мало місця для інших корисних продуктів.
Фахівці рекомендують з’їдати не більше двох великих бананів в день. Це залишає місце для овочів, зернових, білка і інших речовин у вашому раціоні.
3. Гази і здуття
Помірна кількість клітковини позитивно позначається на травленні. Споживання великої кількості клітковини навпаки може призвести до шлункових спазмів, газів і здуття, а також заважати всмоктуванню кальцію і заліза.
4. Зайва вага
Потрібно пам’ятати про те, що банани – це висококалорійний продукт. І хоча він прекрасно підходить в якості закуски, якщо ви їсте більше двох бананів в день, то можете додавати собі 300 зайвих калорій.
5. Сонливість
Банани містять триптофан – амінокислоту, яка покращує сон. Триптофан веде до того, що підвищується вироблення серотоніну, що викликає сонливість. Також банани містять магній, який розслаблює м’язи, що також сприяє сонливості.
6. Карієс
Банани містять цукру, що може роз’їдати зубну емаль і призводити до карієсу. Знову ж мова йде про велику кількість споживаних бананів.