Насправді не всі методи схуднення є небезпечними для здоров’я. Є ціла низка способів не тільки скинути зайву вагу, але й оздоровити організм при цьому. Короткочасне та періодичне голодування є одним із них. Не варто боятися, що голодування є дуже складним процесом, який витримати може не кожен. Усе, що вам знадобиться – це трохи сили волі та наполегливості.
Слово “голодування” у жодному випадку не повинно вас лякати чи створювати у вашій уяві образи великої жертовності, страждань та сильного відчуття голоду. Короткочасне голодування передбачає внесення тимчасових змін до раціону, щоб травна система мала змогу трохи перепочити від звичного ритму.
Повірте, після такого короткого відпочинку ваш організм запрацює значно краще. Зокрема, ви зможете скинути кілька зайвих кілограмів та позбутися розладів сну.
У цій статті ми розповімо про суть короткочасного голодування, а також його вплив на фігуру та загальний стан здоров’я людини.
Короткочасне голодування – це не дієта
Цей метод схуднення не має нічого спільного зі звичною відмовою від їжі. Вам не доведеться ані рахувати калорії, ані страждати через постійне відчуття голоду.
Перш за все, короткочасне голодування – це внесення певних змін до раціону, головною метою якого є зменшення порцій та звикання організму до правильної та корисної їжі. Таким чином ви навчитеся підтримувати стабільну вагу та позбавитеся залежності від харчових продуктів.
Короткочасне голодування передбачає збільшення проміжку між прийомами їжі. Найпростіше збільшити перерву між останньою трапезою (вечерею) та першою (сніданком). Таким чином ви допоможете організму краще відпочити та ефективніше засвоїти їжу. Ця практика є неймовірно дієвою для тих, хто прагне позбутися зайвої ваги.
Ми пропонуємо вечеряти значно раніше, ніж ви звикли, а сніданок, навпаки, перенести на більш пізню годину. Звісно, що режим харчування буде безпосередньо залежати й від вашого стилю життя, буденних справ, родинних традицій та робочого графіку.
Головний принцип короткочасного голодування полягає у тому, що людина повинна утримуватися від твердої їжі впродовж 12 годин. Необов’язково голодувати щодня, краще займатися короткочасним голодуванням кілька разів на тиждень.
Якого режиму потрібно дотримуватися під час голодування?
Початківці
Деякі спеціалісти з харчування радять відмовитися від сніданку або вечері. Цей варіант підійде вам тільки у тому випадку, якщо ви можете пропустити один прийом їжі без відчуття надмірного голоду. Зверніть увагу, що такий стиль харчування має бути тимчасовим, не варто зловживати голодуванням.
Якщо ви вперше хочете спробувати короткочасне голодування, радимо дотримуватися такого режиму:
- Сніданок – о 9.00
- Обід – 0 14:00
- Вечеря – до 21:00
Впевнені, щойно більшість з вас з’ясували, що час від часу інтуїтивно вже дотримувалися такого голодування, навіть про це не здогадуючись. Утім, деякі люди припускаються серйозної помилки, вечеряючи надто пізно або переїдаючи на ніч.
За умови дотримання запропонованого нами режиму харчування, ви голодуватимете рівно 12 годин.
Експерти
Для тих, хто вже неодноразово успішно практикував 12-годинне голодування, ми пропонуємо складніший режим харчування:
- Сніданок – об 11.00
- Обід – о 15.00
- Вечеря – до 19.00
За допомогою цього режиму харчування ви зможете перевірити, чи добре ваш організм переносить 16-годинне голодування. Вірте чи ні, але чим раніше ви повечеряєте, тим меншим буде відчуття голоду вранці.
Якщо ви хочете подовжити перерву між прийомами їжі до 18 годин, можете об’єднати сніданок з обідом або обід з вечерею.
Як правильно голодувати?
Основна мета короткочасного голодування полягає у тому, щоб після нього навчитися правильно харчуватися та вживати виключно корисні й низькокалорійні продукти. Радимо обирати поживну та ситну їжу та виключити зі свого раціону шкідливі перекуси, які не мають жодної поживної цінності.
Рекомендовані до вживання продукти під час короткочасного голодування
- Рослинні олії холодного віджиму вищого сорту (кокосова, оливкова, кунжутна, тощо)
- Бобові
- Яйця
- Горіхи
- Насіння
- Авокадо
- Вівсяна крупа
- Гречка
- Кіноа
Продукти, які краще виключити зі свого раціону на час голодування
- Вироби з рафінованого борошна (випічка, крекери та пшеничний хліб)
- Рафінований цукор
- Морозиво та інші молочні десерти
- Смажені страви
- М’ясні вироби (ковбаса, шинка, сосиски)
- Готові напівфабрикати
- Газовані солодкі води та пакетовані соки
- Шкідливі снеки (чіпси, сухарики)
Корисні поради для короткочасного голодування
Якщо ви готові провести невеличкий експеримент та спробувати короткочасне голодування, радимо взяти на озброєння наші корисні поради:
- Впродовж дня пийте велику кількість води. Не забувайте, що воду потрібно пити не під час трапези, а між основними прийомами їжі. Особливо важливою вода є під час голодування, адже дуже часто людина плутає відчуття голоду з банальним порушенням водного балансу в організмі. Хочете їсти – випийте склянку води.
- Не терпіть відчуття голоду, якщо воно стає нестерпним. Якщо ви голодні, перекусіть. Головне – не зловживайте шкідливими снеками, обирайте корисні продукти.
- Під час голодування не можна вживати твердої їжі, проте ви можете спокійно пити лікувальні трав’яні чаї.
- Ретельно пережовуйте їжу та насолоджуйтеся трапезою. Спробуйте внести у меню певні зміни, щоб зробити раціон більш різноманітним та цікавим. Для прикладу, випробуйте кілька нових рецептів та навчіться отримувати задоволення від процесу приготування їжі.
- Радимо спробувати поголодувати під час вихідних або у відпустці. Зазвичай у ці дні люди сплять довше, тож зробити велику перерву між прийомами їжі буде простіше.
- Не варто голодувати у ті дні, коли у вас багато роботи, коли потрібно бути за кермом цілий день або у тому випадку, якщо на вас чекають важливі справи, які потребують повної уваги та зосередження.
Повірте, вже під час першого короткочасного голодування ви відчуєте неймовірне полегшення, адже запаси енергії в організмі поповняться, а здуття живота зникне.
Регулярно практикуючи голодування, ви відчуєте сильну мотивацію продовжувати роботу над власним тілом. З кожним разом голодувати буде дедалі простіше, і ви отримуватимете від цього процесу справжнє задоволення, а не страждання.