На ринках побільшало кавунів. Як правильно обирати цей продукт, щоб не отруїтись? Лікарка назвала простий метод.
“Основну небезпеку при споживанні цієї ягоди можуть становити нітрати, — говорить Звенислава Костур, лікар-гастроентеролог. — Здебільшого така загроза стосується ранніх кавунів, однак, оскільки цьогорічне літо почалось рано і виявилось доволі гарячим, ягоди дозріли швидко, на ринках вже продають не перші партії, тож є надія, що вони безпечні.
Хоча є метод, за допомогою якого можна таки запідозрити присутність у продукті нітратів, для цього треба розрізати кавун. М’якоть не повинна бути iнтенсивного червоного кольору чи мати фiолетовий вiдтiнок. Волокна, що йдуть вiд серцевини, повиннi бути бiлуватими, а не жовтуватими. А якщо розтерти м’якоть в склянці води, рідина має лише дещо помутніти, тоді як поява яскраво-червоного кольору може свідчити про високий вміст нітратів.
І ще одне важливе правило: ніколи не купуйте розрізаний кавун! Адже перед тим його ніхто не миє, на ринку також немає умов, аби помити ніж, зрештою, продавці не миють руки. За таких обставин на м’якоть потрапляють небезпечні мікроорганізми, що загрожує розвитком симптомів отруєння”.