Будь-хто з нас погодиться, що пити напої, які містять кофеїн, перед сном – ідея не з кращих. Проте особливу увагу на це доводиться звертати людям з нерегулярним сном або тим, хто страждає безсонням.
І навіть якщо у черговий раз вам не вдалося заснути, і ви лише валяєтеся в ліжку годину-другу, не зневіряйтеся – наступного разу вам допоможуть прискорити засипання прості напої зі снодійним ефектом. Їх можна використати без побоювання як альтернативу аптечним препаратам або ж доповнити ними свій лікувальний курс.
Свіжий чай з ромашкою і лавандою
Аромат лаванди заспокоює і розслабляє. Використайте цю чарівну властивість фіолетових кольорів, щоб побороти безсоння природними методами. Радимо приготувати натуральний чай з ромашки і лаванди – трав, чий седативний ефект був відомий лікарям століттями.
Нам знадобиться: 1 чайна ложка лаванди, 1 чайна ложка квіток ромашки, 1 склянка гарячої води, молоко і мед за смаком. Просто заливаємо гарячою водою трави в мисці, даємо настоятися, а потім фільтруємо їх.
Йогурт
Йогурт містить триптофан – природний підсилювач сну. Дослідження показують, що триптофан, що міститься в йогурті, засвоюється нашим організмом швидше. Щоб отримати максимальний ефект від йогурту, просто з’їжте пару ложок за 45 хвилин до сну. Також відмінно спрацювати може йогурт з часточками бананів або ложкою арахісової пасти, але такі варіанти, що “обважнюють”, краще є за півтори години до сну.
Зелений чай без кофеїну
Зелений чай містить амінокислоту під назвою теанін, яка допомагає зменшити стрес і сприяє спокійному сну. Проте високий рівень кофеїну звичайного зеленого чаю може переважити ці переваги, зробивши прямо протилежний ефект. Тому при купівлі зеленого чаю зверніть увагу, щоб в нім був відсутній кофеїн. Якщо у вас не вийде знайти такий, можна зупинити свій вибір на простому м’ятному чаї.
Банановий смузі
Збийте у блендері один середній банан із столовою ложкою мигдалевої пасти і 0,5 склянки непідсолодженого молока для приготування смачного коктейля зі снодійним ефектом. Банани і мигдаль виступають тут в ролі джерел калію і магнію, а ці мінерали, як відомо, допомагають зняти напругу з м’язів. Дуже важливо не додавати в цей коктейль підсолоджувачів, оскільки це не сприятиме сну.
Чай з мелісою
Меліса, близька родичка м’яти, має солодкуватий смак з присмаком лимона. Цікавий факт: мелісу використовують для зняття тривожності і якості снодійного ще з часів Середньовіччя. Для того, щоб приготувати корисний для нормалізації сну чай з мелісою, просто заваріт декілька гілочок крутим окропом, дайте настоятися 10-15 хвилин і пийте вприкуску з медом.