Втрата зубів у дорослої людини призводить не лише до психологічних проблем. У таких випадках часто порушується мова, виникають захворювання шлунково-кишкового тракту. У сучасній стоматології існують широкі можливості допомоги таким пацієнтам і один з варіантів – установка зубних імплантів. Але дуже багато висококваліфікованих лікарів стверджують, що ця дентологічна операція може бути небезпечна для здоров’я.
Відторгнення, інфекції і травми
Монтування штифта може закінчитися його відторгненням і таких випадків немало. Якщо у пацієнта досить сильний імунітет, то організм може розцінити протез, як стороннє тіло і в цьому випадку імплант не приживеться, рано чи пізно він випаде. Ну а якщо у людини імунітет понижений, то після установки штучного зуба в його щелепі можуть початися гнійні інфекції і запалення. Такі ускладнення безумовно лікуються, але все одно як наслідок виникає гнійне розплавлення кісткової тканини, в якій тримається штифт, і у результаті штучний зуб випадає.
В ході операції по установці штучного зуба може бути пошкоджений лицьовий або трійчастий нерв, статися прорив стінки гайморової пазухи. Лікування таких наслідків іноді займають роки. Ну а бути стовідсотково впевненим, що подібного не станеться, не може жоден стоматолог у світі. Адже кожна людина унікальна і розташування її нервових закінчень усередині організму ненабагато, але все-таки може варіюватися. Одним з тяжких наслідків установки імпланту лікарі рахують і травму щелепи. Вона може статися, якщо штифт монтується під неправильним кутом або стоматолог невірно розрахував співвідношення його товщини і стійкості щелепної кістки, була неправильно проведена кісткова пластика. Тріщини в щелепі з часом гояться, але будь-яке протезування в цьому випадку вже протипоказано.
Постійні головні болі
Вчені-парадантологи з Університету Гетеборгу, Германія, провели аналіз звернень пацієнтів зі встановленими зубними імплантами по медичну допомогу, в короткостроковій перспективі після проведених їм операцій. Лікарі визначили, що 80% усіх їх колишніх пацієнтів скаржилися на головні болі і близько 20% вказували на постійний дискомфорт в області шиї. Виявляється, натуральні зуби у людини мають мікрорухливість, а оскільки в пародонті розташовуються їх нервові закінчення, то вони реагують на навантаження, яке випробовує зуб в процесі жування. М’язи щелепи отримують ці сигнали і періодично розслабляються або знаходяться в тонусі, природним чином регулюючи свою роботу. Коли людина пережовує їжу імплантами, то не відчуває жувальне навантаження і м’язи не отримують сигнали про регуляцію свого стану. Вони постійно знаходяться в підвищеному тонусі і це призводить до виникнення нескінченних головних болів. Німецькі лікарі стверджують, що подібні стани нівелюються анальгетичними препаратами, але не уточнюють, як довго їх пацієнтам тепер доведеться щодня пити пігулки.
Вірогідні отруєння
Кілька років тому лікарі з госпіталю Hankook, міста Наджу, Південна Корея, почали проводити дослідження про довгострокові наслідки вже встановлених у їх пацієнтів зубних протезів. Річ у тому, що залежно від фірми-виробника, ці імплатнти окрім хімічно чистого титану мають у своєму складі і інші матеріали, такі як цинк, залізо, складні органічні полімери. При тривалому багаторічному знаходженні у роті мікрочастки цих речовин разом із слиною однозначно потрапляють в шлунок. Але який вплив роблять ці з’єднання на здоров’я? Південнокорейські дослідники припускають, що залізо і цинк, які мають здатність накопичуватися в організмі, у результаті можуть спровокувати серйозні отруєння. Але доки наукові дані в госпіталі Hankook тільки збирають і лікарі обіцяють опублікувати аналіз своїх досліджень в самому найближчому майбутньому.