Утворення каменів у нирках може відбутись через порушення обміну речовин, зокрема, зміна водно-сольового балансу і хімічного складу крові.
Брак води
Одним з найпоширеніших чинників, які впливають на утворення каменів у нирках, є брак питної води в організмі. Оскільки у більшості людей у нирках є відкладення солі і піску – вивести їх з організму допоможе рідина.
Зазвичай, якщо організму не вистачає рідини, то сеча має жовте або темно-жовте забарвлення – це може свідчити про ризик застою піску. Якщо сеча прозора чи має солом’яно-жовтий колір – з організмом все гаразд. Важливо пам’ятати, що чим більше рідини (вода, натуральні соки і морси) ви випили – тим краще працюватимуть нирки.
Лікувальну воду без консультації з лікарем краще не вживати, адже вона насичена мінеральними речовинами, а це може дати зайве навантаження на нирки і сприяти розвитку хвороби.
Шкідлива їжа
За статистикою, 10-15 років тому з сечокам’яною хворобою стикались жінки після 35 років і чоловіки після 40, а сьогодні по медичну допомогу звертаються пацієнти 20-25 років, хвороба серйозно “помолодшала”.
У молоді камені утворюються, зазвичай, через зловживання солоною, жирною, смаженою, кислою і шкідливою їжею (фастфуд, чіпси, солодка газована вода, приправи).
Клімат і жорстка вода
Концентрація солі в організмі може збільшуватися через різку зміну клімату, зокрема, якщо, взимку поїхати відпочивати в екзотичну теплу країну, де середня температура повітря становитиме вище +25 градусів. Тут посилюється потовиділення, тож важливо збільшувати кількість споживання води.
А ще камені в нирках утворюються у людей, які живуть у регіонах з жорсткою водою. Якщо відчуваєте біль у нирках – негайно зверніться до лікаря.