Коли вам терміново потрібно стати стрункішою, згадайте ці 4 секрети

Вивчити всі принципи правильного харчування недостатньо, щоб ефективно схуднути. Треба вміти їх застосовувати, адже індивідуальні особливості грають величезну роль.

Принципів схуднення існують безліч, але щоб вибрати найбільш ефективний, треба враховувати індивідуальні особливості організму. Найголовнішу роль в цьому процесі відіграє, звичайно, спосіб життя.  

Ми вам розповімо, як вибрати для себе найбільш підходящу дієту в залежності від стилю життя

Визначте свій режим життя

«Сидячий». Рухова активність обмежується маршрутом «дім – робота – дім», деякі люди навіть примудряються не вставати з ліжка тижнями – працювати на аутсорс і замовляти доставку їжі. Домашні клопоти за них роблять домогосподарки або інші члени сім’ї.

«Помірно-активний» руховий режим має на увазі, що людині доводиться ходити або рухатися на роботі або регулярно займатися домашніми справами, гуляти з собакою, грати або гуляти з дітьми.

При «активному» способі життя додаються додаткові заняття в спортзалі, регулярні піші прогулянки по годині і більше, по крайній мірі, не рідше 2 – 3 разів на тиждень.

«Гіперактивні» люди примудряються мати інтенсивні фізичні навантаження практично кожен день. Це і силові заняття в спортзалі, і додаткові аматорські або професійні тренування, і матчі (футбол, хокей, волейбол, боротьба, танці), і щоденні ранкові пробіжки, і поїздки на велосипеді, роликах, лижах.

Не знижуйте калораж нижче витрати калорій на основний обмін

Звичайно ж у таких різних людей енерговитрати будуть відрізнятися. Велика частина калорій доводиться на основний обмін (кілокалорії, які витрачаються на роботу внутрішніх органів в стані відносного спокою), на неспецифічну дію їжі (на її переварювання і засвоєння), а також на термогенез (збереження температури тіла). У чоловіків ця кількість близько 2000 ккал, у жінок близько 1500. Якщо, наприклад, ви ведете активний спосіб життя, ви можете споживати більше калорій.

Не робіть денний калораж менше основного обміну

Якщо з їжею ви постійно будете не добирати калорії, організм буде змушений зменшити швидкість обмінних процесів і «добувати» необхідну енергію самостійно: витрачати м’язову і активну клітинну масу, що приводить до дистрофії органів і м’язів! Дистрофію корисних тканин можна отримати, навіть якщо незбалансовано харчуватися (з недоліком незамінних амінокислот, вітамінів, мікроелементів і так далі) і при цьому мало рухатися (випадки гіподинамії).

Приберіть з раціону порожні калорії

І, звичайно, не можна весь час перевищувати кількість споживаних кілокалорій над витраченими. Приберіть «порожні» кілокалорії з рафінованої їжі (цукор, біле борошно, рафіновані крупи). Інакше буде накопичуватися надмірна жирова тканина, розвиватися такі хвороби, як ожиріння, цукровий діабет, серцево-судинні та онкологічні захворювання.

Поділись


Новини партнерів