Зв’язок між похрускуванням суглобів і артритом досліджувався різними вченими і сьогодні не представлено жодних переконливих доказів, які б його підтвердили. Результати більшості досліджень вказують на те, що похрускування не є шкідливим, якщо під час нього ви не відчуваєте болю і дискомфорту.
Таку заяву зробила в Facebook виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, розвінчавши черговий медичний міф.
«Не хрусти пальцями, тому що це шкідливо, буде артрит, будуть тремтіти руки! Багато з нас не раз чули такі застереження. Пояснюємо, що відбувається з суглобами при хрускіті, і чи є це шкідливим для вашого здоров’я», – написала вона.
За словами Супрун, зараз найбільш переконливою є теорія, яка вказує, що звук хрускоту може виникати внаслідок лопань бульбашок газу, що утворюються в синовіальній рідині. Ця рідина заповнює порожнину між суглобами і запобігає виникненню тертя. Речовина в своєму складі також містить гази (кисень, азот, вуглекислий газ).
«Коли ви рухаєте суглоб, через збільшення простору, зміна тиску і різної щільності газів, в них утворюються бульбашки, які при лопанні створюють звук хрускоту. Однак серед учених до цих пір немає 100% впевненості, що це відбувається саме так. Тому час від часу проводяться різні дослідження, то підтверджують «теорію бульбашок», то спростовують, то знову підтверджують «, – пише в.о. міністра.
«Тому, якщо після прочитання цього посту у вас виникло сильне бажання «похрумтіти» пальцями – не обмежуйте себе. Але і не зловживайте, адже існують дослідження, які вказують, що через надмірне хрустіння суглобами може виникати припухлість рук і м’язова слабкість», – підсумувала Супрун.