Фахівці оприлюднили перелік прянощів, які знижують високий тиск

Гіпертоніки складають велику групу хворих серцево-судинними захворюваннями підвищеного ризику. За останніми даними, на високий тиск страждає близько 30% дорослого населення планети. Що рекомендує народна медицина для підтримки здоров’я гіпертоніків? Про це розповімо у статті.

Що робити при високому тиску
Всім відомо, що велику роль у вирішенні проблеми високого тиску відіграє культура харчування і здоровий спосіб життя. Але що якщо ми вам скажемо, що правильно підібрані пряні трави і приправи, також можуть записати перемогу на свій рахунок у вирішенні цього питання?

Так, саме вони, надають смак і наповнюють ароматом приготовані вами страви, багато в чому сприяють збереженню вашого здоров’я. Їх здатність контролювати високий тиск очолює перелік їх цілющих властивостей. Деякі з цих трав і прянощів знаходяться у вас на кухні або в коморі, а деякі рекомендуються нетрадиційною медициною, тому їх можна придбати в магазинах натуропатії або магазинах здоров’я.

Перш ніж застосовувати рослинні препарати, обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем в області аюрведичної медицини або досвідченим знавцем трав. Вони не тільки вкажуть необхідне вам дозування, але і розкажуть про особливості застосування цих препаратів саме у вашому випадку. А тепер детальніше по черзі.

Чебрець відмінно справляється з артеріальним тиском
Ароматний чебрець не тільки покращує смак різноманітних страв, але і працює з вашим артеріальним тиском, знижуючи його. Експерти відзначають, що чебрець сприяє розслабленню гладкої мускулатури і стінок кровоносних судин.

Більш того, за результатами одного з досліджень, чебрець покращує не тільки показники артеріального тиску, але і біохімічні показники крові, що мають відношення до гіпертензії. Додайте чебрець в супи і страви з тушкованого м’яса або риби.

Базилік проти звуження кровоносних судин
На протязі багатьох століть традиційна китайська медицина рекомендує базилік для лікування хвороб серця. Також його використання в лікувальних цілях має і наукове обґрунтування. В результаті досліджень виявлено, що базилік знижує рівень вмісту таких речовин, як ендотелін-1 та ангіотензин-ІІ, які при високій концентрації викликають значне звуження кровоносних судин. Базилік займає особливе місце в італійській кухні і відмінно поєднується із стравами, які містять томати. Додавайте його в маринади і соуси для пасти. Базилік – невід’ємний компонент соусу песто.

Гібіскус впорається з високим систолічним тиском
Чи знаєте ви, що чашка ароматного чаю з гібіскуса може допомогти впоратися з високим тиском? Цей чай, приготований із сухих чашолистків квітки гібіскуса, має терпкий кислуватий смак. В одному з досліджень добровольці з легкою гіпертензією пили чай з гібіскусу 3 рази на день (по 240 мл) протягом 6 тижнів. В результаті їх тиск нормалізувався. Особливо добре реагують на вживання чаю з гібіскусу хворі з високим систолічним тиском.

Філантус кислий (антільський агрус) знижує діастолічний тиск
Екстракт з листя філантуса кислого знижує артеріальний тиск, причому він більше впливає на діастолічний тиск. Гіпотензивний ефект цієї лікарської рослини можливий завдяки її здатності гальмувати вхід іонів кальцію всередину клітин по кальцієвим канальцям.

Як відомо, йони кальцію забезпечують скорочення м’язових волокон серця і судинних стінок. Філантус кислий розширює коронарні судини, покращує діастолічну функцію міокарда, та периферичні артерії, сприяючи тим самим зниженню артеріального тиску. Філантус кислий приймають у вигляді настоянки і в таблетованій формі.

Зміїний корінь має гіпотензивні властивості
Зміїний корінь здавна використовується в аюрведичній медицині в лікуванні багатьох захворювань. Що у ньому міститься алкалоїд резерпін має гіпотензивні властивості. Але слід пам’ятати, що перед початком прийому зміїного кореня необхідна обов’язкова консультація з фахівцем щодо його дозування.

Оскільки у нього безліч побічних ефектів, починаючи від спазмів і болю в черевній області до депресії. Цією лікарським рослиною не можна зловживати.

Часник приборкає високий тиск
Немає нічого кращого, ніж часник, щоб зробити страву неординарною і надати їй неповторний аромат. Часник також допомагає знижувати артеріальний тиск. У часнику міститься аліїн, з якого, в результаті подрібнення часнику, утворюється алліцин.

Алліцин пригнічує дію ангіотензину II, який, як ми вже говорили, викликає звуження кровоносних судин. Регулярно додавайте в їжу кілька подрібнених зубчиків часнику. Це позитивно позначиться на вашій кровоносній системі.

Кардамон позитивно впливає на артеріальний тиск
Кардамон – звичний інгредієнт скандинавської, близькосхідної та індійської кухні – позитивно впливає на артеріальний тиск. В одному з досліджень встановлено, що прийом 1,5 г цієї прянощі двічі в день протягом 12 тижнів істотно знизило артеріальний тиск. Такий благотворний вплив на організм досягається завдяки цинеолу, речовини, поліпшує роботу серцево-судинної системи, і м’яко знімає стрес і нервове збудження.

Імбир для профілактики високого тиску
Імбир – ще одна пряність, що володіє безліччю лікувальних властивостей. Яким же чином імбир впливає на тиск? До складу імбиру входять речовини, що розріджують кров, знімають спазми судин, поліпшують кровообіг.

Імбир доцільно використовувати для профілактики підвищеного тиску, а також на початковій стадії гіпертонічної хвороби. Введіть у свій раціон невелику кількість імбиру, додаючи його в якості приправи в салати, супи та інші страви, щоб відчути його благотворний вплив на організм.

Кориця – ваш союзник у боротьбі з високим тиском
Кориця може бути ще одним союзником у боротьбі з гіпертонією. Ця проста і доступна пряність є природним антиоксидантом. Завдяки вмісту в ній ціннамальдегіду, кориця зміцнює стінки кровоносних судин і сприяє їх розширенню, покращуючи тим самим кровообіг. Гіпотензивний ефект кориці особливо виражений, якщо гіпертонія розвивається на тлі цукрового діабету. Відомо, що кориця ефективно знижує рівень цукру в крові, що позитивно позначається і на показниках артеріального тиску.

З допомогою кориці можна поліпшити смак яблучних пирогів, посипати випічку і запечені фрукти. Не забувайте додавати паличку кориці при заварюванні трав’яних чаїв. Кориця також входить до складу відомої індійської приправи карі.

Шафран запобігає підвищення тиску
Шафран – це сухі рильця квітки шафрану. Присутність цієї екзотичної приправи у ваших стравах зіграє позитивну роль у зниженні тиску. Як показують дослідження, шафран не тільки запобігає підвищення тиску, але блокує виникнення патологічних змін в аорті.

Використовуйте шафран в ароматизації випічки, а також додавайте його в невеликій кількості в соуси, при приготуванні страв з рису, таких як паелья, плов або різотто. У лікувальних цілях використовується настій шафрану. Але слід пам’ятати, що шафран – дуже токсична рослина. Дуже небезпечне його передозування.

Куркума розслабляє судинні стінки і розріджує кров
Куркума – пряність, що надає золотисто-жовтий колір відомої приправи карі. Лабораторні дослідження показують, що куркума пригнічує дію ангіотензину – конвертуючого ферменту (АКФ). Цей фермент бере участь у виробленні ангіотензину-II, звужує кровоносні судини. Інгібітори АКФ знижують артеріальний тиск шляхом розслаблення судинних стінок. Також куркума розріджує кров, що добре для гіпертоніків.

В результаті досліджень встановлено, що куркумін, що входить до складу куркуми, запобігає пошкодженню артерій. Не забувайте про куркуму при тушкуванні м’яса і риби, а також овочів. Куркуму можна додавати в гарячі напої. Відоме своїми цілющими властивостями і «золоте молоко», напій, приготований на основі молока і куркуми з перцем.

Сподіваємося, що ми аргументовано показали, що використання пряних трав і приправ корисно для гіпертоніків, але не забувайте про протипоказання і вживайте їх з обережністю. Незважаючи на їхні цілющі властивості, краще з приводу високого тиску отримати консультацію лікаря.

Джерело

Поділись


Новини партнерів