Всі, хто дотримувалися посту, зовсім скоро повернуться до продуктів, від яких вони відмовлялися протягом багатьох тижнів.
Для того щоб для організму це не виявилося стресом, необхідно вийти з посту поступово. При правильному підході, він встигне адекватно адаптуватися до нового режиму харчування, без неприємних наслідків.
Найважливіше, що необхідно знати всім, хто дотримується посту, що правильне завершення настільки ж важливе, як і початок, так як тривате утримання від продуктів тваринного походження перебудовують КШТ на інший режим роботи. Чим суворіше і триваліше дотримання посту, тим більший проміжок часу знадобиться для переходу на звичайний раціон.
Помилкою багатьох людей є нестриманість в їжі в перший же день виходу із посту. Якщо до цього додати ще хоча б невелику порцію aлкoгoлю, то наслідки для здоров’я можуть бути непередбачуваними.
Щоб цього не сталося, існує кілька правил, рекомендованих фахівцями, які допоможуть м’яко, поступово і без шкоди для здоров’я вийти з посту.
Тепла вода.
Перш ніж приступити до трапези, необхідно випити дві склянки теплої води. Завдяки цьому, по-перше, шлунок буде підготовлений до прийjve більш важкої їжі, по-друге, вода заповнить частину його простору, тому відчуття насичення настане значно швидше.
Кисломолочні продукти.
Рекомендується виходити з посту за допомогою кисломолочних продуктів. Для цього прекрасно можуть підійти сир, йогурт, кефір – вони зможуть безболісно підготувати організм до прийняття більш важких для переварювання продуктів тваринного походження.
Поступове повернення до м’ясних продуктів.
Щоб організм зміг якомога м’якше перейти до прийняття м’ясних продуктів, необхідно починати не з ковбасних виробів і не з смаженого м’яса, а з продуктів, приготованих на пару. Звичайно ж, краще віддати першість пісному виду м’яса, ніж жирним його сортам.
Шкода від свіжоспеченої здоби.
Щоб в організмі не було тяжкості та інших наслідків від свіжої випічки, рекомендується вживати паски, приготовані за день-два до свята. Недарма спочатку паски починали пекти в четвер.
Почуття міри.
На святковому столі, зазвичай, знаходиться велика кількість різних страв, але слід утриматися від прийняття їх всіх відразу. За час дієти організм встиг звикнути до рослинної і вуглеводної їжі, яка засвоюється організмом значно швидше і легше. Необхідний проміжок часу, щоб організм знову звик перетравлювати тваринні жири. З-за святкового столу необхідно вставати з відчуттям легкого голоду!
Якщо організм за час посту звик до більш легкої їжі і відчуває себе, завдяки їй, більш комфортно, то слід переглянути свій звичний раціон і продовжувати харчуватися більш здоровими продуктами, застосовуючи правильні звички, що виключають з раціону харчування різні фаст-фуди, чіпси, майонези, кетчупи, сухарики та інші продукти, які шкодять нормальному функціонуванню організму.