Вам важко насититись? Постійне відчуття голоду – це найбільша перешкода на шляху до втрати ваги.
Постійна тяга до їжі змушує вас їсти понад добову норму і постійно збільшувати кількість спожитих калорій. У результаті цього відбувається збільшення ваги.
Проблема в тому, що багато людей не знають, як пригнітити це бажання у здоровий спосіб. Крім того, вони часто надають перевагу їжі, яка дарує відчуття ситості тільки на короткий період часу.
Це означає, що через декілька хвилин або годин тяга до їжі повернеться і треба буде знову їсти, аби втамувати апетит.
Не всім відомі певні хитрощі, які допомагають зберегти відчуття ситості впродовж тривалого періоду часу. Важливо те, що ці варіанти дієти не є висококалорійними, але мають велику харчову цінність.
Здорове харчування має дуже позитивний вплив на організм і сприяє втраті ваги.
Чи цікаво вам дізнатися про хитрощі здорового харчування?
1. Збільшіть кількість споживання води
Вода не містить калорій. Крім того, вона має низку переваг для організму. Вода – один із засобів, що допомагають позбутися ненаситного бажання щось з’їсти.
Вона підтримує водний баланс організму, сприяє злагодженому функціонуванню всіх органів, виводить токсини з крові.
Рекомендовано випивати від 6 до 8 склянок води на добу. Це не тільки дарує відчуття ситості, але й регулює процеси травлення, насичення клітин киснем, позитивно позначається на когнітивному здоров’ї.
2. Споживайте їжу з високим вмістом води
Якщо ви не можете випивати багато води, їжте фрукти та овочі з високим вмістом рідини.
Такі продукти є низькокалорійними. Вони збагачені необхідними поживними речовинами, мають користь для здоров’я, а також контролюють вагу.
Якщо введете їх до свого раціону, зможете забути про відчуття голоду на довше. Завдяки своїм властивостям вони запобігають затримці рідини та виводять токсини.
Серед таким овочів та фруктів варто виокремити такі:
- Грейпфрут
- Ананас
- Огірок
- Кавун
- Диня
- Морква
- Селера
3. Споживайте їжу, збагачену білком
Забуваючи про споживання білків, люди прагнуть швидко втратити вагу і робить велику помилку.
Це основний корисний елемент, що допомагає відновити та наростити м’язи. Білок також допомагає відновити тканини та основні структурні елементи організму.
Він є одним із основних джерел енергії, тому дає змогу організму забути про голод.
Корисні джерела білків:
- Горіхи
- Бобові культури
- Риба
- Курка
- Індичка
- Насіння
- Яйця
- Молочні продукти
4. Збільшіть споживання клітковин
Продукти з високим вмістом клітковини мають велику користь для травної та серцево-судинної систем. Вони також допомагають роботі кишківника, зменшують запальні процеси та позбавляють від закрепів.
Ці продукти зменшують засвоєння холестерину та сприяють очищенню крові. Це мінімізує прояв ускладнень, які провокують ризик виникнення серцевих хвороб.
Їжа з високим вмістом клітковини відносить до харчової групи, що насичує організм та позитивно позначається на нормалізації ваги, оскільки сприяє перетравленню токсинів та жирів.
Серед продуктів, збагачених клітковиною, можемо назвати такі:
- Крупи з цільного зерна
- Зелені овочі
- Горіхи
- Картопля
- Фрукти
- Бобові
- Насіння
5. Додавайте насіння Чіа до раціону
Більшість вважає цей продукт супер’їжею. Насіння чіа – прекрасна дієтична добавка, яка контролює відчуття голоду та стримує відчуття ненаситного голоду.
Попри маленький розмір, цей продукт містить жирні кислоти, антиоксиданти та білки. Якщо споживати їх помірно, вони допомагають контролювати апетит та дарують відчуття ситості.
Насіння має чудовий смак, його можна поєднувати з різноманітними інгредієнтами. У такий спосіб воно буде буде у вашій дієті постійно.
Додавайте насіння до:
- Коктейлів та соків
- Салатів
- Десертів
- Йогуртів
- Морозива
- Супів
6. Пийте трав’яні чаї
Трав’яні чаї не містять цукру, хімікатів та кофеїну. Крім того, вони збагачені елементами, корисними для організму.
Чай можна приготувати з різноманітних трав. Він контролює відчуття голоду, розслаблює нервову систему, зменшує тривогу, збалансовує травлення.
Можна пити чай вранці, до сніданку або під час приймання їжі.
Напій можна пити також і в обід, або навіть тоді, коли виникає відчуття ненаситного голоду.
Чи виникає у вас бажання з’їсти більше, ніж варто? Не можете втриматися від постійного перекушування? У такому разі скористайтесь цими порадами. Переконайтесь, що вони чудово допомагають подолати відчуття голоду.