99 осіб зі 100 відчувають втому в очах, викликану кисневим голодуванням. Від цього може слабшати зір, виникати хронічна втома, і навіть головний біль.
Щоб зарадити цій біді, можна виконувати спеціальні дихальні вправи. Також значно полегшить симптоми втоми очей просте провітрювання приміщення.
Дихальна вправа для посилення кровообігу в очах N1
- Стоячи, поставте ноги разом, носки нарізно, руки вздовж тіла.
2. Зробіть повний вдих. Затримайте дихання на вдиху, не дозволяючи повітрю вийти через ніс або рот. Закрийте очі.
3. Нахиліться вперед так, щоб ваша голова опинилася нижче рівня серця. Коліна можна злегка зігнути. У тілі не повинно бути напруження. Кров при цьому надходить безпосередньо в голову і очі. Це буде кров, насичена киснем. Очі залишаються заплющеними.
4. Залишайтесь в цьому положенні, рахуючи до 5. Поступово збільшуйте утримання цієї пози на рахунок до 15.
5. Спокойно і повільно випростатись в початкове положення.
6. Так само спокійно і повільно зробіть повний видих через рот.
7. Повторіть вправу ще раз.
Врахуйте, що від припливу крові до голови ви можете відчути запаморочення. Чим частіше ви будете затримувати подих хоча б на 10 секунд, тим швидше ви зможете позбутися від цього запаморочення. Але люди, які страждають серцево-судинними захворюваннями, повинні бути особливо обережні, тренуючись в затримці дихання.
На початку занять їм дозволено робити це тільки без нахилу. Амплітуду нахилу голови слід збільшувати поступово, ні на секунду не припиняючи контролю за своїм станом.
Циркуляція крові в тканинах очей посилюється. Робіть таке очищення очей диханням не менше 10 разів протягом дня.
Іноді, щоб запобігти втомі, досить вийти за двері і провітрити кімнату.
Дихальна вправа для посилення кровообігу в очах N2
- Вихідне положення- те ж.
2. Зробіть глибокий вдих і затримайте дихання.
3. Зігніться в талії і нахиліться так близько до підлоги, як тільки сможете. Коли голова опиниться вдолині, заплющіть очі.
4. Закриваючи очі, зробіть це настільки сильно, наскільки можливо. Потім широко розплющіть.
5. Весь той час, коли ви утримуєте дихання на вдиху на рахунок від 10 до 15, заплющуйте і розплющуйте очі таким чином.
6. Спокійно випрямтеся, повертаючись в початкове положення.
7. Зробіть енергійно повний видих через рот.
8. Зробіть вдих.
9.Повторіть вправу ще раз.
Проробивши ці вправи, ви здивуєтеся тому, наскільки швидко ваші очі відчують полегшення.
Вправа для розслаблення
Поставте ноги нарізно (так, щоб було зручно) і починайте розгойдуватися, подібно ведмедю, з одного боку в інший. Розгойдуйте все тіло, голову і руки то в одну, то в іншу сторону ритмічними рухами.
Під уявну мелодію вальсу розгойдуйте з боку в бік спочатку одну ногу, потім іншу.
Це найбільш корисна із існуючих розслаблюючих вправ. Вона дасть розслаблення вашому мозку, очам, шиї і хребту. Ця вправа стимулює циркуляцію крові в шиї, очах, підвищує чутливість всіх частин сітківки.
Втомлені очі не слід перенапружувати, змушуючи їх і далі працювати. Якщо ви відчуваєте появу напруженння в очах, то дайте їм відпочинок: пожвавте їх промиванням, потім заплющіть на кілька хвилин і закрийте долонями.
Для промивання краще користуватися не очними краплями, а чайною заваркою. Підходить для цієї мети і просто проточна вода з-під крана.
Вода, налита в чашку, швидко забруднюється, що може викликати подразнення очей або навіть занести інфекцію.
Промивання чудово тонізує очі, знімає втому, покращує їх кровопостачання. Воно може застосовуватися при будь-якій втомі зору. Продовжувати роботу можна відразу після промивання.
Існує кілька способів промивання очей, ми наведемо тут два найпростіших.
Перший.
Наповніть пригорщі холодною водою і хлюпніть воду в широко відкриті очі. Повторіть кілька разів.
Другий.
Наповніть широку посудину холодною водою. Опустіть обличчя у воду, не закриваючи очей. Уже через кілька спроб це не буде викликати ніяких неприємних відчуттів. Тримайте обличчя зануреним, поки триває затримка дихання. Очі залишаються весь час широко відкритими.
Слід мати на увазі, що функціонування очей багато в чому залежить від загального стану вашого організму, в першу чергу – від стану нервової системи та обміну речовин. Тому поряд з вправами для очей необхідно підтримувати загальний фізичний стан тіла.