Усі ми хочемо робити фізичні вправи, але насправді зробити крок, щоб вийти на вулицю й піти гуляти, щоб схуднути, – це зовсім інша справа.
Можливо, причиною є те, що раптово змінити встановлені звички дуже складно. Зміна нездорової їжі на збалансоване харчування та фізичне навантаження потребує сили волі, але, передусім, це вимагає наполегливості.
Безглуздо виконувати кожну деталь нової програми протягом перших декількох тижнів, а потім повернутися до старого малорухливого способу життя.
Насправді, гуляти, щоб схуднути, набагато простіше, ніж здається. Вам не потрібно вкладати кошти в розкішний тренажерний зал або крем для схуднення. Ви хочете знати, що вам справді потрібно? Лише одне – гуляти.
Якщо ви втомилися від накопиченого зайвого жиру, і ви перепробували все, але не можете схуднути, час рухатися. Ви повинні спалювати жир не просто на одній ділянці, а по всьому тілі, щоб зменшити розміри.
Чому варто гуляти? Прогулянки – це аеробні вправи, що означає, що працюють більшість ваших м’язів. Тому ви можете гуляти, щоб схуднути, спалюючи багато калорій, окислюючи організм і підтримуючи здорову роботу серця.
Хто може гуляти, щоб схуднути?
Було науково доведено, що прогулянки є безпечними та корисними для всіх, тобто як для людей, які звикли до вправ, так і для тих, хто ніколи не робив жодної фізичної вправи у своєму житті.
Проте рекомендуємо відвідати лікаря, щоб перевірити свій стан здоров’я, що виключити будь-які фізичні зміни, будь то з дихальною чи серцевою системою.
Як часто треба гуляти?
Ви повинні діяти відповідно до вашого фізичного стану. Якщо ви вже досить давно робили фізичні вправи, вам не варто ходити на великі відстані. Почніть, пройшовши короткі інтервали (від 10 до 15 хвилин) на помірній швидкості.
Або ви можете почати ходити двічі на тиждень і повільно збільшувати кількість прогулянок. Головне – не кидати.
А якщо ви гуляєте принаймні 30 хвилин щодня та контролюєте свій раціон, ви можете скинути майже 10 кг за 5 місяців.
Використовуйте крокомір
Крокомір спеціально розроблений для вимірювання кількості кроків під час прогулянки, а також вимірювання швидкості, відстані та ритму.
Це служить стимулом для того, щоб ставити собі певну мету. Наприклад, збільшення кількості та швидкості кроків протягом дня, щоб схуднути.
Ви також можете взяти його на роботу або мати його на собі під час виконання хатніх справ. Наприкінці дня він покаже вам, скільки кроків ви зробили та скільки калорій спалили. Ви також будете знати, чи наступного разу для досягнення мети потрібне підвищити ці показники.
Переваги прогулянок
- Поліпшують імунну систему, захищаючи від хвороб.
- Прискорюють метаболізм, допомагаючи уникнути ожиріння.
- Зміцнюють кістки, тож ви уникаєте переломів та запобігаєте остеопорозу.
- Покращують кровообіг і зміцнюють серце.
- Запобігають стресу, занепокоєнню або депресії завдяки секреції ендорфінів.
Рекомендації
- Після того, як ви відвідали лікаря, встановіть ціль, але не надто вимогливу.
- За будь-яких обставин не припиняйте ходити. Якщо ви не можете ходити весь тиждень, то сплануйте графік і встановлюйте маленькі цілі.
- Використовуйте зручний одяг та взуття.
- Не забудьте розігрітися принаймні 5 хвилин, перш ніж гуляти, щоб схуднути.
- Слідкуйте за своїм раціоном, зменшуйте споживання жирів і обирайте здорову їжу.
- Підтримуйте хорошу поставу: пряма спина, підтягнутий живіт та розслаблені руки.
- Контролюйте своє дихання. Вдихайте і видихайте відповідно до вашого ритму ходьби.
Примітка. Не ігноруйте ваше тіло. У разі появи будь-яких симптомів запаморочення, високого артеріального тиску або надмірної втоми вам потрібно зупинитися або зменшити швидкість ходьби.