Про які хвороби може свідчити оніміння кінцівок

Кожній людині не раз доводилося стикатися з відчуттям втрати чутливості ноги або руки, що супроводжується легким поколюванням або печінням.

Найчастіше це відбувається через тимчасове порушення кровообігу в кінцівки внаслідок здавлювання судин і нервових закінчень. Варто почати рухатися або змінити положення, і чутливість відновлюється.

І все-таки незручне положення під час сну, на жаль, не єдина причина оніміння рук. Якщо втрату чутливості кінцівки помічаєш все частіше і вона не проходить тривалий час, варто насторожитися, оскільки оніміння може бути одним із симптомів серйозного захворювання.

Причини оніміння рук:

Шийний остеохондроз. Будь-які порушення в шийному відділі хребта, що викликають обмеження нерва, можуть стати причиною оніміння рук, а також викликати головні болі і проблеми з координацією.

Почни стежити за своєю поставою, а також робити спеціальну гімнастику. Краще, звичайно, відвідати лікаря, він призначить обстеження для виявлення патології.

Розсіяний склероз. Жартувати з цього приводу можна скільки завгодно, але склероз – не просто забудькуватість, а серйозне неврологічне захворювання. Внаслідок ураження нервових оболонок головного і спинного мозку відбувається порушення проходження нервових імпульсів. Чутливість знижується, і в руках може відчуватися оніміння. Якщо інші причини оніміння рук виключені, має сенс звернутися до невролога.

Тунельний синдром (синдром зап’ястного каналу) спостерігається часто у людей, діяльність яких пов’язана з монотонною роботою руками (програмісти, швачки, музиканти).

Внаслідок повторюваних рухів пальців відбувається набряк сухожиль, що проходять через вузький канал. Нерв в каналі стискається – людина відчуває оніміння і неприємне поколювання в кисті (особливо вранці). Обов’язково потрібно звернутися до невролога, тому що в запущеній формі дане захворювання загрожує ускладненнями аж до атрофії м’язів пальця.
Джерело

Поділись


Новини партнерів