Як швидко покращити пам’ять: медики пояснили

У головному мозку людини функціонує  близько ста мільярдів нейронів. Ці нервові клітини, з’єднуючись між собою, утворюють складну мережу. Саме завдяки їй працює наша пам’ять, а ми можемо опрацьовувати  і запам’ятовувати велику кількість інформації. Експерти дали рекомендації, які дозволяють довше зберігати в пам’яті необхідну інформацію.

Пам’ять і стрес

Найстрашнішим  ворогом для нашої пам’яті є стрес. У таких ситуаціях необхідно розслабитися, закрити очі, глибоко вдихнути і відновити в пам’яті момент, який вам хотілося б згадати.

Якщо ви навчаєтеся, то час від часу робіть паузи – відпочивайте і згадуйте тільки що вивчений матеріал. Це дозволить краще його запам’ятати.

Оскільки наша пам’ять йде в унісон з нашими почуттями та емоціями, отримуючи від них велику кількість стимулів, намагайтеся відчути інтерес до того, що необхідно запам’ятати, і подумайте про те, навіщо вам це потрібно.

Наша пам’ять 

Чому виникають так звані провали в пам’яті? Як правило, це може статися  через неуважність. варто зазначити, що ми краще запам’ятовуємо інформацію, коли пишемо і робимо позначки. Саме тому  робити конспекти або записувати інформацію в щоденник – найкраща рекомендація для запам’ятовування.  До того ж, завдяки їм в майбутньому ми зможемо ще раз повторити пройдений матеріал.

Пам’ять і інформація

Коли ми погано розуміємо, про що йде мова, нам стає важче запам’ятати інформацію. Якщо ж спрямувати  зусилля на розуміння ідеї або концепту, між елементами останніх встановлюються зв’язки. Вони об’єднують різні дані і поняття, в результаті чого у нас формується чіткий образ ідеї.

Подібні концепти краще запам’ятовуються, якщо їх класифікувати. Приміром, вам треба скласти список поточних справ. В ньому можна виділити  декілька підпунктів: домашні справи, робочі питання, відпочинок тощо. записавши перелік справ у групи, вам стане значно легше запам’ятати інформацію.

Рекомендації, які дозволять зміцнити пам’ять

1. Довжина слів і чисел

Це ідеальний спосіб запам’ятовування довгих чисел. Кожну цифру потрібно замінити на слово, яке містить таку ж кількість букв, після чого скласти з них фразу. Чим довше число, тим ефективніше буде цей спосіб.

2. Придумайте сюжет

Придумайте історію, яка відображатиме всі концепти та ідеї, які потрібно запам’ятати. Наша пам’ять краще зберігає поняття, об’єднані в загальний сюжет, ніж окремі слова.

3. Ланцюжок

Цей спосіб нагадує попередній. Головний мозок людини краще засвоює абсурдні сюжети, ніж історії, засновані на логіці. Тому, якщо вам необхідно запам’ятати список слів або будь-яку іншу ідею, придумайте історію, яка включала б у себе всі ці поняття. При цьому вона може бути досить абсурдною.

Джерело

Поділись


Новини партнерів