У чому справжня користь чорного чаю?

Чай п’ють скрізь: за полярним колом і в пустелі, в мегаполісі і невеликих селах. І навіть у палацах королів ранок починають з чашки ароматного чорного чаю.

Чим корисний чорний чай і як він діє на наш організм?

Склад і користь
Склад чаю давно вивчили і знайшли величезну кількість активних елементів. Максимальна доза всіх корисних сполук міститься в перших листках чайної рослини. Наступні листки мають менше корисних якостей.

Чорний чай корисний багатим набором різноманітних вітамінів, різних мінералів, кофеїном, дубильними речовинами і ефірними маслами.

Дубильні речовини (танін) надають колір і терпкий смак напою. Ефірні масла дають напою специфічний приємний аромат.

Корисні якості
Чай, а саме танін, рятує від фізичної втоми, піднімаючи загальний тонус. Напій сприяє нормалізації діяльності нервової системи, органів травлення, стимулюючи вироблення шлункового соку. Чай здатний привести в норму кислотність шлунка: при підвищеній кислотності чай краще пити за 30 хвилин до їжі, а при низькій – приблизно через годину.

Танін в чорному чаї пом’якшує негативні впливи зовнішнього середовища, будучи відмінним антиоксидантом, здатний придушити зростання ракових клітин, значно зменшуючи ймовірність переродження клітин в організмі. Неодноразові дослідження показали, що гарячий чай (але не окріп!) З скибочкою лимона значно знижують ризик розвитку переродження клітин шкіри більш, ніж на 70%.

Як антиоксидант танін пригнічує несприятливий вплив вільних радикалів, запобігаючи передчасному старінню організму і підтримуючи імунітет на високому рівні, знижуючи ймовірність розвитку атеросклерозу. Помічено, що не дуже міцний чай знижує температуру при простудних захворюваннях. А ось міцний чай піднімає температуру тіла ще вище.

Кофеїн чаю надає такі ж дії, як і кава, але більш м’яко і трохи повільніше. Як і кава, чай допомагає посилити концентрацію, працездатність головного мозку.

Позитивно напій діє на стан судин, розширюючи їх і запобігаючи ризику виникнення інсульту, значно покращуючи роботу серця.

Напій чудово діє на стан нервової системи, тому його рекомендують вживати при сезонних неврозах, депресіях.

Для людей зі зниженим тиском потрібно пити чай з ранку для подолання запаморочення та слабкості, поліпшення діяльності головного мозку і підвищення уважності і пам’яті. Ще чай вважається напоєм довголіття, він, розширюючи судини головного мозку, покращує його кровопостачання і попереджає розвиток старечого недоумства.

Поділись


Новини партнерів