6 простих способів профілактики геморою

Для багатьох з нас геморой – звичайне явище в особистому житті. Як зауважує доктор медицини, гастроентеролог Стівен Кассин, геморой – це стандартна анатомічна особливість. Він є практично у всіх, за статистикою у 8 з 10 чоловік. Але геморой стає серйозною проблемою при виникненні свербежу, печіння, болі, коли він починає кровоточити. На щастя, є чимало способів, щоб не дати недузі зіпсувати нам життя.

Важливі поради для профілактики геморою

Їжте більше продуктів багатих на клітковину

Найчастіше геморой виникає у людей, у яких нерегулярні випорожнення. Один з найпростіших природних способів відрегулювати його – збагатити свій раціон рослинною їжею, багатою клітковиною. Це може викликати підвищене газоутворення, але це відносно невелика ціна за корисний результат. Щоденна норма клітковини – 25 -30 г

Продукти харчування, що містять клітковину:

  • Бобові: колотий горох, сочевиця, чорні боби, Лімська квасоля, консервована квасоля
  • Цільнозернові крупи: ячмінна крупа, перлова крупа, пухкі висівки, вівсянка, лущений рис
  • Овочі: артишок, зелений горошок, броколі, брюссельська капуста
  • Фрукти: малина, персики, яблука, банани

Пийте достатню кількість води

Дотримуйтесь питного режиму. Вживання достатньої кількості води попереджає запори, так як вона підсилює моторику кишечника. 6-8 склянок води в день не тільки чудово позначитися на діяльності шлунково-кишкового тракту, а й організму в цілому, відзначає Річард Дезі , доктор медицини, гастроентеролог Mercy Medical Center in Baltimore .

Підтримуйте нормальну фізичну форму

Доктор Дезі розповідає, що між руховою активністю і гемороєм існує зворотний взаємозв’язок. Фізична активність скорочує час вашого сидіння і тиску на вени нижнього відділу прямої кишки. Але деякі види фізичної активності (наприклад, важка атлетика, силові вправи) можуть збільшувати тиск в черевній порожнині і викликати утворення геморою.

Якщо у вас є проблеми, пов’язані з гемороєм, віддавайте перевагу таким видам рухової активності, як йога, плавання або ходьба, щоб не допустити запалення. Регулярні заняття спортом, фізична активність сприяє підвищенню тонусу вен і допомагає запобігти розвитку геморою.

Не зловживайте проносними

Якщо справа доходить до проносних, їх необхідно правильно підібрати. Тільки в такому випадку вони будуть ефективні. Найбезпечніші проносні ті, які працюють спільно з вашим організмом, а не ті, які стимулюють нормальні фізіологічні процеси. Доктор Стівен Кассин радить, що в цілях профілактики геморою або зменшення його запалення необхідні проносні, які просто збільшують кількість води в кишечнику, тим самим, усуваючи запор.

Не придушуйте позиви

Один з найпростіших способів профілактики геморою – реагувати на позиви до акту дефекації своєчасно, а не тоді, коли ви вирішите, що у вас на це є час. Коли ви прислухаєтеся до свого організму, до його сигналів, ризик виникнення тих чи інших проблем зі здоров’ям зменшується.

Намагайтеся не тужитися

Намагайтеся довго не тужитися під час дефекації, так як сильне напруження також є причиною утворення геморою.

Джерело

Поділись

Свіжі записи:


Новини партнерів