Не те з’їли або випили і стало погано? Як правильно лікувати отруєння у домашніх умовах

Young caucasian woman in toilet - pregnant,drunk or illness concept

Отруєння, досить часто зустрічаються в сучасному житті, відбуваються внаслідок вживання неякісних продуктів харчування, недотримання правил гігієни, а також при вживанні в їжу овочів, що містять велику кількість нітратів і пестицидів.

Перші ознаки отруєння настають через деякий час

Іноді інкубаційний період триває від декількох годин до декількох днів. При досить легких нападах отруєнь самопочуття людини погіршується поступово. Спочатку з’являється блювота, діарея, потім виникає головний біль, піднімається температура тіла. Як лікувати отруєння в домашніх умовах ми і поговоримо.

У домашніх умовах піддаються лікуванню тільки легкі отруєння. Важкі ж випадки – наприклад, отруєння неякісним алкоголем, консервами, медикаментами, смертельними отрутами, що містяться в грибах – вимагають лікарського втручання. Нерідко важкі отруєння призводять до летального результату. У цих випадках людину може врятувати тільки диво.

При отруєнні, з яким є можливість впоратися в домашніх умовах, необхідно спочатку зробити промивання шлунка. Людині яка отруїлася потрібно дати випити велику кількість кип’яченої води, підсоленою морською сіллю. Блювоту необхідно викликати багаторазово, до остаточного позбавлення від шкідливих речовин в шлунку. Якщо відсутня діарея, її потрібно викликати штучно, давши випити хворому проносний засіб або поставивши йому глибоку клізму. Ефективним засобом є активоване вугілля. Якщо отруєння настало давно, значить, токсини вже потрапили в тканини нирок, тому їх необхідно очистити. Для цього використовують гарячу грілку, покладену безпосередньо на область нирок.

При отруєнні метиловим спиртом необхідну термінову допомогу може надати також спирт, тільки етиловий. Це – давно відомий і перевірений народний засіб. Потрібно додати в горілку велику кількість морської солі і випити отриману суміш. Найбільшого ефекту при лікуванні такого отруєння можна домогтися, закушуючи цей солоний спиртової напій цитрусовими – апельсинами або мандаринами.

Тому, хто надає першу долікарську допомогу в домашніх умовах, необхідно знати, що при отруєнні кислотами хворому потрібно прийняти луг. На область живота рекомендується накласти пов’язку, змочену в сольовому розчині. Тримати сольову пов’язку потрібно тривалий час – до повного її висихання, після чого слід накласти нову.

Якщо отрута потрапила в організм недавно, то при лікуванні отруєння в домашніх умовах необхідно якомога швидше запобігти його попадання в кров. Ефективними засобами для змазування слизової оболонки шлунка є молоко, яєчний білок, кисіль, оливкова або соняшникова олія. Можна приготувати настій насіння кропу, настоявши його в гарячій воді протягом сорока хвилин. Для більшої ефективності в настій додають чайну ложку натурального бджолиного меду. При отруєннях багато хто використовує відвар лимонних або апельсинових шкірочок; при цьому необхідно не тільки випити приготований настій, але і пожувати цедру – це позбавить від нудоти.

Старовинний народний засіб – міцний чорний чай; пити його треба обов’язково теплим. Дозування – приблизно половина склянки, приймати кілька разів в день. Міцний чорний чай чудово впливає на шлунок.

Після закінчення лікування отруєння в домашніх умовах хворого потрібно укутати і прикласти до його кінцівок теплу грілку. Якщо ж полегшення не настане, необхідно викликати лікаря. Ніякі лікарські препарати без попередньої консультації з лікарем-гастроентерологом хворому, що переніс отруєння, давати не можна.

З крайньою обережністю необхідно проводити домашнє лікування отруєння маленьких дітей у віці до двох років, а також хворих, які перенесли інфаркт або інсульт. У цих випадках застосовувати вищевказані засоби небезпечно, тому найкраще – звернутися за допомогою до лікаря-інфекціоніста. Допомога при харчових отруєннях в домашніх умовах – це крайній випадок, хоча і виправдана необхідність.

Поділись


Новини партнерів