Простий продукт, який здатен забезпечити нормальне функціонування вашого організму

Бобові продукти є дуже корисними. Найчастіше їх використовують в якості альтернативи м’ясу. Особливо люблять бобові вегетаріанці, які включають в свій раціон сою, нут, горох, квасолю, сочевицю. Сьогодні ми розповімо, в чому користь цих продуктів і як витягти максимум від споживання бобових.

Користь бобових продуктів

За калорійністю бобові продукти схожі на звичайні крупи. У 100 грамах міститься приблизно 300 кілокалорій. При цьому в них набагато більше білка, що робить їх незамінними продуктами на дієті при схудненні.

Бобові також багаті клітковиною, потрібною для повноцінного функціонування травної системи, підтримки почуття ситості.

Крім того, в бобових прихована велика кількість вітамінів і мінералів. Наприклад, ці продукти багаті на вітаміни групи В, які приносять красу і здоров’я волосся, шкіри та нігтів.

Будьте обережні!

Дієтологи рекомендують ставитися до бобових з обережністю. Справа в тому, що білок, що міститься в продуктах, важко засвоюється. У рослинному білку бобових присутні фітінові кислоти. Ці органічні сполуки самі не перетравлюються, та ще й ускладнюють засвоєння інших продуктів. А ще деякі речовини діють як сповільнювачі ферментів, що розщеплюють рослинний білок. Тому фахівці радять правильно обробляти бобові, щоб полегшити процес перетравлення такої їжі.

У зв’язку з цим бобові не можна їсти тим, що страждає від гострого запалення шлунково-кишкового тракту, захворювань жовчовивідних шляхів, а також з обережністю до бобових потрібно ставитись вагітним і годуючим жінкам.

Читайте також: Кращі продукти для відновлення печінки

Отримуємо користь з бобових

Розладів травної системи можна уникнути, якщо правильно обробити продукти. Так, бобові слід піддавати термообробці. Також краще не їсти страви, в яких багато компонентів. А при споживанні слід пити більше рідини.

Також рекомендуємо замочити боби у воді на 10-12 годин, після чого злити рідину і варити страву в новій воді. За рахунок замочування буде вимитий зайвий крохмаль, який ускладнює перетравлення. Під час варіння бобових не слід доливати холодну воду – тільки гарячу! При цьому солити страву слід в самому кінці. Крім того, не слід класти кислі продукти в одну каструлю з бобовими.

Поділись


Новини партнерів