Медики радять не купувати на базарах домашній сир

У сирах, які продаються на ринках, нерідко виявляється кишкова паличка.

Аналізи зразків сирної продукції проводять в центрах експертиз і проблеми з мікробіологією – не рідкість. Буває і так, що при аналізі виявляється продукт зовсім не схожий на сир.

Справжність і безпека сиру перевіряється тільки в лабораторії, а не в домашніх умовах. Фахівці уточнюють, що споживачів часто лякає маркування, де відзначається тривалий термін зберігання молочного продукту.

Продовження терміну зберігання сиру здійснюється в тому числі за рахунок упаковки. Застосовується середовище інертних газів, і виробники про це повідомляють на етикетках. Метод використовується в світі вже більше двадцяти років. Азот і вуглекислий газ дозволяють уповільнити розвиток мікроорганізмів, але не змінюють смак продукту. Так що тривалий термін зберігання не завжди пов’язаний з наявністю консервантів.

У лабораторних умовах сир перевіряють на фізико-хімічні та мікробіологічні показники. Визначається жирність продукту і склад жиру. У сирі також перевіряється кількість білка, оскільки це один з найцінніших компонентів даного продукту. Серед частих порушень варто відзначити невідповідність сирів за жирністю.

У лабораторних дослідженнях на мікробіологічному рівні в сирі шукають кишкову паличку та дріжджі. У промисловому сирі як правило кишкову паличку не виявляють, а ось перевищення дріжджів буває фіксується.

А ось в сирах з базару кишкова паличка і підвищена кількість дріжджів виявляються нерідко. Тому такий сир в сирому вигляді краще не вживати – тільки після термічної обробки у вигляді запіканок, сирників, вареників.
Джерело

Поділись


Новини партнерів