8 причин вживати часник щодня

Ще знаменитий старогрецький лікар Гіппократ, якого часто називають батьком західної медицини, застосовував часник для лікування різних захворювань. І сучасна наука нещодавно підтвердила правоту легендарного доктора, дослідивши дивовижні властивості звичного усім часнику і відшукавши пояснення його лікувальної ефективності.

1. Покращиться імунітет

Часник росте по усій земній кулі і вважається одним з найпопулярніших компонентів для приготування різних блюд. Своїм сильним запахом і чудовим смаком він зобов’язаний речовині під назвою “алліцин”, що має потужні лікарські властивості. І додавання часнику у ваш раціон помітно посилює можливості імунної системи.

У одному великому 12-тижневому дослідженні було встановлено, що щоденна добавка часнику зменшувала кількість простудних захворювань на 63%! Середня тривалість симптомів застуди також скорочувалася на 70%, з 5 днів для контрольної групи до 1,5 дня для пацієнтів, що отримували часник.

2. Сьогодні серцево-судинні захворювання – головні у світі “вбивці”. Більшість з них розпочинається з підвищеного тиску, або гіпертонії. Дослідження на добровольцях показали, що додавання в їжу часнику робить помітний вплив на зниження артеріального тиску у тих, хто цього потребує. Ще одне дослідження показало, що після 24 тижнів великі дози екстракту часнику виявилися такі ж ефективні, як і препарат Атенолол для зниження артеріального тиску. Для досягнення помітного ефекту необхідно приймати як мінімум чотири зубчики часнику в день.

3. Знизиться рівень холестерину

У людей з високим рівнем холестерину після вживання часнику спостерігається помітне зниження цього показника. Як “поганий”, так і загальний холестерин ЛПНП падає приблизно на 10-15%. Рівень “хорошого” холестерину залишається, як правило, без змін. Поки не доведено, чи знижує додавання часнику в щоденне меню рівень тригліцеридів крові.

4. Покращаться спортивні результати

Дослідження на гризунах показали, що часник допомагає їм домагатися помітного прогресу по частині фізичного навантаження. У пацієнтів з серцевими захворюваннями, які приймали часникову олію впродовж 6 тижнів, відмічено зниження пікової частоти серцевих скорочень склало 12% і підйом фізичної працездатності.

Інші дослідження продемонстрували, що часник допомагає долати втому, викликану вправами. До речі, з цією метою його успішно вживали олімпійці ще в Древній Греції!

5. Ви відчуєте ефект детоксикації

Часник допомагає також виводити важкі метали з організму. Було доведено, що це відбувається через високий вміст в нім з’єднань сірки, які і захищають наші органи від ушкодження токсинами.

Чотиритижневе дослідження, проведене зі співробітниками заводу автомобільних акумуляторів, показало, що вживання часнику дозволило понизити рівень свинцю в їх крові на 19%. Робітники відмітили послаблення клінічних проявів інтоксикації: у тому числі головних болів і високого артеріального тиску.

6. Навіть кістки стануть міцніші

Дослідження на гризунах вже переконливо показали, що вживання часнику мінімізує втрату кісткової маси з віком, що особливо важливо для жінок.

У одному дослідженні, яке проводилося на представницях прекрасної статі на стадії менопаузи, було виявлено, що добова доза сухого часникового екстракту (рівна 2 грамам сирого часнику) значно зменшувала маркер дефіциту естрогену.

Крім того, вже підтверджено, що часте споживання часнику і цибулі, чинить найблаготворніший вплив на остеоартрит.

7. Вам припинить загрожувати хвороба Альцгеймера і старече слабоумство

Вільні радикали постійно наносять нашому організму, і особливо головному мозку збиток, який і призводить до старіння. Часник же містить антиоксиданти, які посилюють захист організму від ушкодження цими з’єднаннями.

Доведено, що високі дози часнику підвищують рівень антиоксидантних ферментів, а також знижують стрес у людей з високим кров’яним тиском. А поєднання таких корисних ефектів від поїдання часнику, як зниження рівня холестерину і артеріального тиску, на додаток до антиоксидантних властивостей, дозволяють запобігти так поширені захворювання мозку, як хвороба Альцгеймера і деменція.

8. Ви отримаєте шанс прожити помітно довше

Детоксикація організму, а також попередження серцево-судинних захворювань самі по собі вже подовжують життя. А часник, як ми пам’ятаємо, має ще здатність справлятися з інфекціями. І ця його властивість дуже важлива для літніх людей, однією з поширених причин смерті яких стає послаблення імунітету. Крім того, вживання часнику дозволяє уникнути багатьох хронічних захворювань, що також дозволяє його любителям жити довше і якісніше!

Джерело

Поділись


Новини партнерів