10 шкідливих звичок, які «вбивають» нирки

Основне завдання нирок – очищення крові. Вони також беруть участь в регуляції водно-сольового балансу, кров’яного тиску і т.д. Без належного функціонування нирок організм не зможе повноцінно функціонувати. Однак мало хто замислюється, що багато звичок завдають їм непоправної шкоди. Позбудьтеся від цих 10 звичок, якщо ви хочете зберегти здоров’я нирокo.

1. Алкоголь і куріння

Вчені не раз доводили, що куріння і алкоголь негативно впливають на здоров’я. Вони погіршують роботу нирок, яким доводиться працювати в потрійну силу, щоб позбутися від токсинів які надійшли в організм. Задумайтесь ще раз перед покупкою пачки цигарок чи алкоголю …

2. Нестача сну

Тканини нирок оновлюються саме вночі під час сну. Якщо ви часто недосипаєте, пізно лягаєте і рано встаєте, то процес відновлення проходить не в повному обсязі. У підсумку це може призвести до порушення роботи органу.

3. Багато кофеїну

Вживання великої кількості кофеїну, який міститься не тільки в каві, а й в різних безалкогольних напоях, шкідливий для організму загалом. Для нирок ця шкода носить особливий характер. Кофеїн має сечогінні властивості, тому змушує нирки працювати сильніше і створює для них зайве навантаження.

4. Малоактивний спосіб життя

Сьогодні багато хто працює в офісах і установах, де доводиться сидіти практично весь робочий день. Через відсутність фізичної активності в нирках виникають застійні явища. Для відновлення циркуляції крові заведіть звичку кожну годину робити невелику розминку.

5. Нестача вітаміну B6

Добова доза вітаміну В6, необхідна для правильної роботи нирок, становить близько 1,6-1,8 мг для жінок і близько 2-2,2 мг для чоловіків. Найбільше його міститься в проростках зерен пшениці, соєвих бобах, бананах, авокадо, шпинаті, волоських горіхах, висівках, м’ясі птиці, печінкці, рибі.

6. Несвоєчасне спорожнення сечового міхура

Терпіти – шкідливо. Пам’ятайте це. Намагайтеся відразу сходити в туалет при виникненні такої потреби, інакше часте утримання сечі в сечовому міхурі може стати причиною розвитку ниркової недостатності і нетримання.

7. Надлишок натрію

Любителі солоного ризикують заробити чимало проблем зі здоров’ям. Особливо це основне джерело натрію погано діє на нирки. Зловживання сіллю призводить до порушення водно-сольового обміну, через що нирки можуть не впоратися зі своєю роботою. Добова норма солі для дорослої людини – до 5-6 грам (1 чайна ложка). Пам’ятайте, що сіль в невеликих кількостях вже міститься в багатьох продуктах, тому рясно досолюючи страви ми непомітно для себе перевищуємо безпечну норму.

8. Необдумані дієти

Занадто суворі дієти, які активно спалюють жир, порушують природний баланс речовин в організмі і негативно впливають на нирки. Вони отримують подвійний удар, так як фільтрують кров з порушеним балансом і не отримують корисні речовини.

9. Занадто багато білка

Весь зайвий білок виводиться з організму через нирки. Білок і продукти його розпаду збільшують навантаження на цей орган. А коли нирки не справляються з виведенням цих речовин, в них можуть з’явитися камені.

10. Мало води

Вода – наше життя. Пийте чисту негазовану воду (яку не замінить чай і солодкі напої), і ви помітите, як організм стане працювати краще, адже саме з водою виводяться всі шкідливі речовини. Вода просто необхідна для правильної роботи нирок, як і всіх органів.
Джерело

Поділись


Новини партнерів