Як прискорити метаболізм — 5 простих кроків

Часто причиною зайвої ваги або проблем зі здоров’ям є порушення метаболізму (обміну речовин). Обмін речовин — досить примхливий механізм. Швидкість його може змінюватися при недостатньому або надмірному харчуванні, зменшенні або збільшенні фізичних навантажень, при впливі на організм кліматичних факторів і, звичайно, різних захворюваннях. Також на нього впливає вік — що старша людина, то повільніший її метаболізм.

Згідно з дослідженнями, кожні 10 років швидкість обміну речовин знижується на 7-10%, а до старості досягає свого мінімуму. Також є залежність від збалансованості раціону: при переважно білковому харчуванні швидкість метаболізму зазвичай прискорюється, при вуглеводному, навпаки, знижується.

Як же домогтися прискорення обміну речовин, схуднути і не завдати шкоди своєму здоров’ю? Зверніть увагу на прості, але дуже корисні поради.

1. Режим харчування

Пам’ятайте, що їжа прискорює обмін речовин. На переробку поживних речовин потрібно приблизно 10% калорій, які ви спалюєте за день. Недарма більшість дієт і систем харчування рекомендують вживати їжу 4-5 разів на день. Тому, щоб прискорити обмін речовин, краще їжте частіше, але потроху. У проміжках між основними прийомами їжі перекусіть чимось легким: фруктами або кефіром. Намагайтеся не допускати перерв між трапезами більше трьох годин.

Після пробудження намагайтеся поснідати протягом години. Під час сну метаболізм сповільнюється, і “прокидається” він тільки після сніданку. Якщо ви не поснідали, він так і зберігається на низькому рівні до обіду, а це може призвести до його уповільнення.

2. Заняття спортом

Безперечно, позитивно позначаться на прискоренні обміну речовин заняття спортом. Кількість і стан м’язової маси безпосередньо впливає на метаболізм. Намагайтеся зробити тренування частиною вашого щоденного розпорядку. Кращий варіант фізичної активності для прискорення метаболізму — це чергування силового та аеробного навантаження. Також корисно час від часу міняти види тренувань. Справа в тому, що з часом організм звикає до певних вправ і витрачає менше енергії.

3. Сходіть до лікаря

Якщо ви харчуєтеся помірно, але зайва вага не йде, радимо звернутися до ендокринолога і перевірити щитовидну залозу. Згідно з дослідженнями, у 20% жінок знижена функція щитовидної залози, яка контролює обмін речовин.

4. Дотримуйтеся питного режиму

Дуже важливо дотримуватися питного режиму, щоб підтримувати швидкий обмін речовин в організмі. Не секрет, що наш організм складається з води на 70%. Якщо води не вистачає, організм не може виконувати всі обмінні процеси з максимальною ефективністю. В день потрібно випивати не менше 8 склянок звичайної питної води.

Корисні для прискорення обміну речовин також і такі напої, як зелений чай і чорна кава. Чашка гарячого напою зранку допоможе “розбудити” сонний метаболізм.

5. Обирайте продукти харчування, які прискорюють метаболізм

Дуже важливо звертати увагу на те, що саме ви їсте. Дієтологи виділяють конкретні продукти харчування, які мають властивість прискорювати метаболізм.

Зокрема, потужними стимуляторами обміну речовин є молочні продукти. Цей ефект, як пояснюють учені, відбувається завдяки високому вмісту в них кальцію.

Не забувайте про цитрусові.  Надзвичайно корисні апельсини, лимони, мандарини, грейпфрути. Ці фрукти мають здатність прискорювати обмін речовин завдяки унікальному набору вітамінів, мікроелементів, фруктових кислот і клітковини.

Обмін речовин прискорює білкова їжа. Пісне м’ясо, риба, курка також допоможуть у боротьбі за красиву фігуру і здоров’я. Справа в тому, що білок досить важко засвоюється організмом. Це означає, що організм змушений докладати більше зусиль на його переробку, ніж зазвичай. Внаслідок чого і відбувається прискорення метаболізму.

А ще, щоб прискорити метаболізм, додавайте спеції — більшість з них містять речовини, що поліпшують обмін речовин. Додаючи каррі, імбир, запашні трави в улюблені страви, ми можемо прискорити наш метаболізм до 10%.

А ще допоможе чорний шоколад. У ньому містяться мідь, магній, калій, а також флавоноїди і ендорфіни. Ці речовини не тільки змусять наш метаболізм працювати набагато швидше, але і, завдяки гормонам радості, піднімуть ваш настрій. Але не варто забувати, що шоколад, все-таки, продукт досить калорійний. Тому не дуже захоплюйтеся ним: 20-30 грам в день цілком достатньо.

Джерело

Поділись


Новини партнерів