Які продукти в жодному разі не можна заморожувати

Існує кілька досить поширених помилок на тему заморозки продуктів. Тому ми вирішили дізнатися, які саме ми робимо помилки, коли зберігаємо їжу подібним чином, і як це виправити.

Отже, як зробити використання морозилки ефективнішим і зручнішим.

Можна заморозити будь-які продукти

З твердженням, що заморозити можна все, не посперечаєшся. Тільки ось деяким продуктам це абсолютно протипоказано. Крім того, що їжу потрібно заморозити, її потім ще необхідно правильно розморозити, а при відтаванні їжа втрачає свою текстуру, смакові якості і зовнішній вигляд. Тому в морозилці не можна зберігати кавові зерна, ніжні овочі, вершкові соуси, масло, а також яйця, консерви і багато інших продуктів – після розморожування їх просто неможливо буде їсти.

Продукти можуть зберігатися в морозилці вічно

Як би вам того не хотілося, морозилка – це не кріокамера, в якій можна зберігати стратегічний запас на майбутнє. Найгірший ворог заморожених продуктів – поєднання вологості і повітря. Якщо їжу максимально захистити від їх впливу, можна на якийсь час продовжити термін її зберігання. Найпростіший спосіб – покласти їжу в вакуумний пакет. Для всіх інших видів упаковки варто орієнтуватися на рекомендовані терміни зберігання в морозильній камері. Так, при -18 градусах супи, рагу і кассероль можна зберігати два-три місяці, приготоване м’ясо два-три місяці, сирі стейки і відбивні 4-12 місяців, приготовлену птицю чотири місяці, сиру птицю 9-12 місяців.

Холод вбиває бактерії

Заморожування фактично робить бактерії неактивними, але думка про те, що холод робить продукт безпечним, в корені помилкове. Іншими словами, якщо ваша їжа потрапила до морозильника з якимись бактеріями на поверхні, коли вона відтане, вона, як і раніше, міститиме ті ж шкідливі бактерії. Єдиний надійний спосіб позбутися їх – готувати розморожений продукт до безпечної внутрішньої температури.

Заморожені продукти містять менше поживних речовин

Взагалі-то, в реальності все буває з точністю навпаки, тобто заморожені фрукти та овочі на перевірку виявляються набагато корисніше свіжих. Пояснюється це тим, що, зазвичай, ці продукти збираються на піку зрілості і відразу ж заморожують. При цьому в овочах і фруктах зберігається максимум корисних властивостей і вітамінів. Щоб звести до мінімуму втрату корисних речовин, готувати подібні розморожені продукти потрібно щадним способом, наприклад, на пару.

Продукти не можна заморожувати повторно

Якщо це в принципі можливо, краще, звісно, уникати повторного заморожування. Хоча технічно такий продукт є безпечним, вам навряд чи сподобається його смак, особливо це стосується сирого м’яса, яке в процесі розморожування втрачає багато вологи, а разом з ним і смакові якості. Як показує практика, повторна заморозка можлива в тому випадку, якщо витягнутий з морозилки продукт залишався поза холодильником не більше двох годин.

Джерело

Поділись


Новини партнерів