5 порад, як позбавитись від жиру в області живота

Яких тільки методик схуднення ми на собі не випробовуємо: і дієти, і фитнес, і лікарські препарати. Активні фізичні навантаження і правильне харчування плюс завзятість і наполегливість у бажанні схуднути, можуть багато що. І об’єми фігурні скорочуються, і маса. Але далеко не завжди, при цьому, вдається позбавитися від жирового прошарку на животі. У чому причина? І як боротися із стресовим жиром? – Саме так його називають фахівці.

Спробуємо розібратися.

Чому з’являється кортизоловий животик?

Кортизол – стероїдний гормон, що регулює вуглеводний обмін в організмі людини. Є у нього і ще одна особливість – у відповідь на фізичний або емоційний стрес його рівень підвищується. Саме цей гормон “вирішує” звідки організм почерпне енергію під час стресу (з вуглеводів, жирів або білків) і скільки буде потрібно цій енергії “для порятунку”.

Постійне підвищення рівня кортизолу провокує перехід “підшкірних тригліцеридів” (нейтральних жирів) у “внутрішній жирок”, який розташовується навколо внутрішніх органів і стінок судин. Найчастіше це зона живота і талії. Звідси і назва – стресовий жир або кортизоловий живіт.

Як позбавитися від стресового “жирку” на животі?

Пропонуємо декілька ефективних рекомендацій.

1. Втікаємо від стресу, активізуючи м’язи

Енергійне зайняття і фізичні навантаження за участю максимально задіяних м’язів “розгонять кров”. Це можуть бути і присідання, і віджимання, комплекс вправ і тренувань.

Циркулюючи в швидкому темпі, кров нейтралізує негативну дію кортизолу. Дослідження доводять, що на 15% понизити рівень гормону допомагає прогулянка на свіжому повітрі – навіть по 20 хвилин, 3 рази в тиждень.

2. Насолоджуємося смаком – повільно їмо

Стрес завжди “примушує” їсти нашвидку, майже без пережовування їжі. Як наслідок – збільшені порції, відкладення жирку і поява кортизолового живота. Постарайтеся не квапитися. Насолоджуйтеся їжею, смакуючи кожен шматочок. Прислухайтеся до внутрішнього почуття ситості, не ігноруйте його. Так можна уникнути або мінімізувати накопичення стресового жиру в проблемних зонах.

3. Сидимо на дієті, по-розумному

Дієта – стрес для організму. Постійні дієти – привід для кортизолу підвищити свій рівень відсотків на 20. Та і жорсткі дієти тільки посилюють проблеми. Якщо раптом захотілося чого-небудь солодкого або “забороненого”, знайдіть корисну заміну або з’їжте маленький шматочок улюблених ласощів. Так, і снідайте – завжди!

4. Кава в допомогу?

Кофеїн в ситуації стресу значно підвищує “кортизоловий рівень” в організмі. Добре б не зловживати улюбленій каві. Чашка ароматного напою шкоди не принесе, але якщо з’явиться звичка постійно “запивати” стрес кавою, то позбавитися від внутрішнього жиру буде непросто.

5. Чинник сну

Психологи стверджують, що сон – відмінний спосіб перемогти стрес. Хоча. не кожна стресова ситуація дозволяє улягтися і спокійно виспатися. Але спробуйте створити собі умови для повноцінного нічного сну, так ви допоможете організму протистояти в складній для нього ситуації.

І наостанок.

Позбавитися від кортизолового животика не так просто як здається. Складніше, ніж від прошарку, що утворюється через банальне переїдання. Але. немає нічого неможливого за великого бажання.

Якщо ж вам здається, що стресовий жирок і зайва вага з’явилися нізвідки. Настав час переглянути свій спосіб життя і підкоригувати при необхідності!

Джерело

Поділись


Новини партнерів