Лікування артрозу: доступні домашні методи

Артроз – це захворювання суглобів, що є наслідком несприятливих змін хрящової тканини.

При перших ознаках артрозу (болі в суглобах при піднятті важких предметів, або при різкій зміні погоди, набрякання суглобових областей, хрускіт в суглобах) якомога швидше зверніться до лікаря. Чим раніше розпочато лікування, тим більше шансів, що розвиток артрозу вдасться зупинити.

Як правило, фахівець призначає медикаментозну терапію, яка включає в себе препарати, що стимулюють обмінні процеси в хрящовій тканині. Вони поєднуються з протизапальними ліками, а також знеболюючими засобами і вітамінами.

Поряд з цим, вам можуть бути призначені і фізіотерапевтичні процедури, наприклад, масаж, прогрівання (електрофорез) і т.д.

У ряді випадків, ефективним доповненням можуть бути і домашні, народні засоби. Наприклад, медово-сольовий компрес. Рівні вагові кількості рідкого меду і кухонної солі ретельно змішайте, отриману масу нанесіть тонким шаром на чисту тканину і прикладіть її до хворого місця. Компрес добре закріпіть, покладіть зверху вату, обмотайте кількома шарами бинтів, смужками матерії і т.д. Робіть це на ніч, вранці компрес знімайте.

Корисні і теплі ванночки, особливо з настоями трав. Використовуйте відвари “сінної потерті”, додані в ємності для водних процедур. Медики рекомендують проводити такі процедури перед сном.

Є і спеціальні вправи, спеціально розроблені для суглобів пальців, уражених артрозом. У поєднанні з медикаментозною терапією вони дають хороші результати. Найпростіша вправа: сидячи біля столу, покладіть витягнуті руки на його кришку, розслабте кисті і барабаньте пальцями. Цю вправу слід повторювати щодня протягом тривалого часу.

Поділись


Новини партнерів