Симптоми, на які необхідно звернути увагу в похилому віці

Якщо не звернути увагу, можна легко пропустити важливі симптоми, які є ознаками того, що може бути щось не так з вашими близькими людьми похилого віку.

Хоча це нормально відчувати “болі”, коли ви старієте, однак не означає, що ви повинні ігнорувати всі знаки, які ваше тіло дає вам.

Зрештою, деякі прояви можуть бути симптомами серйозної проблеми зі здоров’ям. Дуже важливо проконсультуватися з лікарем, якщо у вас виникають дивні або повторювані симптоми,навіть якщо ви вважаєте, що нема чого турбуватися.

Очікування їх магічного зникнення може нашкодити вашому здоров’ю.

Незвична задишка

Біль у грудях є лише одним із багатьох симптомів серцевого нападу.Вони можуть бути різнитися у кожної людини.

Наприклад, якщо після короткої прогулянки вам важко дихати, це може бути ранньою ознакою того, що артерії частково або повністю заблоковані. Це може призвести до серцевого нападу.

Якщо ви помітили, що вам дуже важко дихати, треба призначити зустріч із лікарем. Іншими ознаками можуть бути важкість у грудях або запаморочення.

Раптове запаморочення або проблеми з рівновагою та координацією

біль у голові

Симптоми інсульту бувають малопомітними, але якщо ви їх знаєте, менш імовірно їх проігноруєте.

Раптові труднощі в ходьбі та раптова втрата балансу та координації є симптомами інсульту у людей похилого віку та молодих людей.

Ви також повинні звернути увагу на наступні ознаки:

  • Сильне відчуття запаморочення;
  • Труднощі з мовою;
  • Погана промова слів;
  • Поганий зір;
  • Слабкість або оніміння обличчя, ніг або рук.

Якщо в вас є такі симптоми, негайно зверніться до лікаря.

Вагінальні кровотечі після менопаузи

Якщо у вас виникають вагінальні кровотечі після менопаузи, найкраще якнайшвидше звернутися до гінеколога, оскільки це не нормально.

Деякі випадки кровотеч можуть бути менш суворими, ніж інші.Однак слід враховувати можливість того, що кровотеча може бути симптомом серйозної хвороби, такої як рак.

Не варто сприймати це легковажно. Також важливо постійно перевірятися у лікаря, навіть якщо у вас немає вагінальних кровотеч.

Еректильна дисфункція і похилий вік

Це стан, який зазвичай дуже часто зустрічається у людей похилого віку, і, швидше за все, з’являється з роками.

Близько 22% чоловіків у віці 60 років імпотенти. Окрім очевидної проблеми, коли справа доходить до сексуального задоволення, це також може бути пов’язано з хворобами серця, цукровим діабетом та іншим.

Хоча поява таких проблем, як правило, пов’язаний з віком, це також може бути викликане підвищеним рівнем стресу або депресії.

Зверніть увагу на ці симптоми, оскільки це може означати більше ніж просто похилий вік.

Запор і похилий вік

запор

Запори призводять до того, що ви працюєте важче, ніж необхідно, коли йдете до туалету. Це збільшує шанси на розвиток геморою.

Коли ви страждаєте на запори лише інколи, це можна вважати нормальним, і літні люди можуть відчувати це частіше, ніж очікують.

Це також може бути ознакою того, що щось блокує ваш стілець. Це може бути пухлина, поліп або інша обструкція. Коли запори хронічні, це може зробити випорожнення надто складним.

Це заповнює кишечник, а потім ви просто не можете ходити в туалет. Це називається кишкова непрохідність.

Якщо у вас або ваших близьких виникають часті запори, рекомендується звернутися до лікаря.

Колір калу у похилому віці

Він може змінюватися залежно від того, що ви споживаєте щодня. Залізовмісні добавки та препарати проти діареї можуть зробити ваш кал темнішим, наприклад.

Будь-який коричневий або зелений колір у калі є нормальним.

Однак якщо ви помітите наявність чорного або кривавого калу, у вас можливо симптоми кровотечі у верхньому відділі шлунково-кишкового тракту.

Це може бути викликано виразкою, гемороєм, дивертикулітом та іншими захворюваннями шлунково-кишкового тракту, які потребують більшої уваги для похилого віку.

Аномалії у грудях

Хоча ви можете виявити рак молочної залози, помітивши певні опухлості, є й інші симптоми, менш відомі:

  • Запалення;
  • Чутливість або зміна кольору;
  • Виділення з соска;
  • Зміни тонусу шкіри грудей.

Рак молочної залози менш поширений у чоловіків ніж у жінок, але це не означає, що вони не можуть страждати від цього типу раку.Ось чому це важливо як для чоловіків, так і для жінок постійно перевіряти себе.

Проблеми зі шкірою у похилому віці

родимки

Розвиток раку шкіри дуже поширений у людей похилого віку. Як відомо, цей тип раку може виникнути незалежно від кольору шкіри.

Зверніть увагу на будь-яку раптову травму шкіри або появу родимок. Це пояснюється тим, що пошкодження шкіри, які не повністю вилікувані, можуть стати злоякісними.

Є багато захворювань, які можуть поставити ваше життя під загрозу, якщо ви їх ігноруєте. Важливо постійно звертати увагу на маленькі знаки, які організм надає вам.

Пам’ятайте, що перед тим, як зробити будь-які висновки, треба завжди поговорити з лікарем про будь-яке занепокоєння щодо будь-якого з цих симптомів.

Зрозуміло, що важливо слухати ваше тіло і звернутися до лікаря, коли це необхідно, тому що це дасть вам змогу далі жити здоровим і щасливим життям.

Джерело

Поділись


Новини партнерів