Фахівці називають цільнозернові продукти одним із тих варіантів вуглеводів, які приносять користь здоров’ю при їх регулярному вживанні.
Цільнозернові хліб та макарони. Продукти, що містять цільне зерно, багаті на клітковину і надовго насичують. Вони вважаються набагато кориснішими, ніж варіанти з переробленої на біле борошно пшениці. На сніданок краще їсти не білий батон чи булку, а цільнозерновий хліб.
Фрукти і ягоди. Більшість фруктів містять у собі вуглеводи, але для перекушування рекомендуються не надто солодкі плоди, з невисоким глікемічним індексом, які не містять багато фруктози.
Квасоля та інші бобові. Квасоля, нут і сочевиця відносяться до корисних вуглеводів: вони багаті на фолієву кислоту, калій, магній і клітковину, підтримують роботу кишечника і сприяють зниженню рівня цукру в крові, рівня холестерину.
Гарбуз. Один з безперечних плюсів – високий вміст таких поживних речовин, як бета-каротин і вітамін А, які корисні не тільки для очей, але й для імунної системи. Крім того, вітамін С, що міститься в ньому, зміцнює і підтягує шкіру.
Овес чи кіноа (лобода). У вигляді цілісних круп вони вимагають тривалого перетравлення, що захищає від різкого підвищення рівня цукру в крові. Крім того, ці вуглеводи, будучи «складними», продовжують відчуття ситості та перешкоджають переїданню.