Дієтолог назвала продукти, які допоможуть уповільнити старіння

Організм старіє, і цього процесу не уникнути, але його можна сповільнити, зокрема, вберегти від швидкого руйнування м’язів. Про це розповіла дієтолог Тріста Бест.

Після 30 років людина з кожним роком поступово втрачає м’язову масу, через що починає почуватися слабшою. При цьому тіло і чоловіків, і жінок починає «плисти», фігура стає менш привабливою, а зайві кілограми активніше «прилипають» до боків, зазначила медик.

За її словами, слід вживати достатню кількість білка, щоб уповільнити старіння. У ньому містяться амінокислоти, які необхідні для підтримки м’язової маси. Також така їжа швидко насичує та допомагає відчувати ситість довше. Найкращі джерела білка – молоко, риба, м’ясо, яйця, йогурт, бобові, горіхи та тофу.

Також у раціоні мають бути жирні амінокислоти (омега-3), вони допомагають боротися із запальними процесами. Головним їх джерелом є риба. Насамперед форель та лосось, а також тунець, скумбрія, тріска, оселедець та палтус.

Вітамін D — ще один важливий пункт у вашому раціоні для запобігання розпаду м’язів, тому що він допомагає в синтезі м’язового білка, а також протизапально впливає на весь організм в цілому, — повідомила Бест.

Джерелами вітаміну D вона назвала печінку, курячі та перепелині яйця, рибу (тунець, скумбрія, лосось), молочні продукти та петрушку.

Дієтолог повідомила, що потрібно вживати складні вуглеводи, вживання яких не загрожує збільшенням маси тіла. Вони містяться в гречці, кабачку, пшениці, селері та цибулі, цільнозернових макаронах та хлібі.

З віком апетит може збільшуватись, а активність людини зменшуватись, зазначила дієтолог, що викликає накопичення зайвих кілограмів. І тут потрібно почати контролювати кількість з’їденого. Половина тарілки має бути заповнена некрохмалистими овочами (баклажан, броколі, болгарський перець, огірки, капуста, зелений горошок, стручкова квасоля, кабачки, зелень). А другу половину треба поділити ще на дві частини. На одній з них повинні бути білки (риба, курка, квасоля та інше), на другій — вуглеводи, що повільно засвоюються, з високим вмістом клітковини (рис, кіноа), повідомляє видання ETNT.

Поділись


Новини партнерів