Лікар-ендокринолог Марина Берковська розповіла, як правильно приймати вітамін Д, щоб він приніс максимальну користь організму.
«Вітамін D у профілактичній дозі (в середньому близько 2000 МО) потрібно приймати постійно. Не курсами по 10 тис МО на день, а саме постійно, але в менших дозах. Щоб зрозуміти, що ця доза підходить особисто вам, можете здати кров на 25(ОН)D, загальний кальцій та альбумін», — каже лікар.
Приймати вітамін D можна, як щодня, так і раз на тиждень, помноживши денну дозу на 7.
Якщо у людини надто багато надмірної ваги, діагностовано ожиріння або індекс маси тіла більше 40, потрібні великі дози вітаміну Д.
Разом із вітаміном Д потрібно приймати вітамін K2 та магній, кальцій. Ці елементи необхідні для кращого засвоєння кальцію, при цьому на показники самого вітаміну Д вони не впливають.
Як правило, має значення не так форма, в якій ви приймаєте вітамін Д, а саме добова доза. Можна приймати навіть звичайнісінький холекальциферол, який продається в будь-якій аптеці.
Оптимальний рівень вітаміну Д в аналізах – 40-60 нг/мл. Тож необхідно прагнути досягти цих показників.
«Передозування вітаміну D проявляється підвищенням рівня кальцію у крові чи сечі. Моніторьте ці показники періодично, якщо приймаєте високі дози».
Багато лабораторій пропонують сьогодні окремо здавати аналізи на 25(ОН)D2 та 25(OH)D3. У цьому немає потреби. Це маркетинговий хід, не більше. Достатньо здати один аналіз 25(ОН)D.