Зима — це не лише страх підхопити застуду або отримати травму, послизнувшись на ковзанці. Виявляється, найбільш освіжаюча пора року приносить багато користі нашому здоров’ю (а ми й не підозрюємо), інформує Ukr.Media.
Повітря є не гіршим за морський бриз
Хто сказав, що корисно дихати виключно морським повітрям? Дихати морозним, на думку вчених, анітрохи не гірше.
Вчені довели, що у ньому на 30 % більше кисню, ніж влітку, а ще мороз очищає повітря від пилу і шкідливих частинок.
Стрункість
Справа не лише у фізичній активності, якою можна зайнятися взимку. Власне холод для організму працює своєрідною пічкою для жиру. Адже щоб зігрітися, йому потрібна енергія, а її він бере з наших жирових запасів. Пробіжка парком взимку буде набагато ефективнішою для фігури, ніж влітку. Дослідження показали, що 15 хвилин на холоді можна порівняти з годиною тренування у теплі. Але занадто старатися не потрібно. Активність за температури від -15 дуже небезпечна — можна отримати опік легенів.
Краса і молодість
Ви й самі знаєте, наскільки гарний рум’янець виникає після зимової прогулянки. Через холод кровообіг поліпшується, метаболізм прискорюється, у організмі відбувається викид гормону щастя серотоніну і ендорфінів — усе це найкращим чином позначається на шкірі (лише не забувайте додавати їй зволоження).
До речі, у чоловіків взимку виробляється більша кількість статевих гормонів, тож вони стають більш уважними до жіночої краси і рум’янцю.
Зняття болю
Якщо ви взимку активно займаєтеся спортом, то холод може стати своєрідним знеболюючим для м’язів і суглобів. Для цього ми після отримання травм одразу поспішаємо прикласти пакет з льодом. Та й така процедура як кріотерапія теж заснована на цій властивості холоду. Лежати на снігу не потрібно, але легка прогулянка підтримає тонус м’язів або зніме головний біль.
Посилення імунітету
Виявляється, у холодну пору року наш імунітет працює активніше, що збільшує можливість протистояти інфекціям. Але є деякі інфекції (грип та ГРВІ), від яких все ж таки краще захищатися.
Здоровий сон
Ви теж напевно погодитеся, що, коли влітку вранці сонце б’є прямо у очі, а до підйому ще кілька годин, спати нормально складно. І ваш організм скаже так само. Наші циркадні ритми краще працюють, коли вони гармоніюють з освітленням. Ввечері їм потрібна темрява (і прохолода теж), щоб ви могли краще заснути і якісніше проспати всю ніч. Згодні, прокидатися у темряві, коли сонце сходить пізніше, складніше, але це вже інша історія, яку можна виправити.
Спокій
Білий колір — кращий заспокоювач. Він здатен зняти агресію. Розуміємо, у місті зима не надто біла, швидше, “брудно-сіра”. Що заважає поїхати у вихідні за місто і там приймати сеанси заспокоєння?
Активність мозку
Холод бадьорить — це факт. Науково доведено, що люди, які перебувають у більш прохолодному приміщенні, краще виконують поставлені перед ними завдання, ніж ті, які сидять у теплі. Тому під час обідньої перерви можна прогулятися зимовою вулицею, а якщо робота ніяк не виконується, відчиніть кватирку і хоча б просто запустіть свіже морозне повітря.
Поліпшення відносин
Британські вчені з’ясували, що холоди допомагають зміцнювати відносини з рідними людьми — адже ми частіше залишаємося вдома усі разом і, виявляється, у цю пору року ми прагнемо налагодити або відновити зв’язок з важливими для нас людьми. У свою чергу, сприятлива домашня обстановка позитивно позначається на психічному здоров’ї.
Відсутність алергії
Багато алергіків у цей час можуть зітхнути спокійно — у всіх сенсах. Ані пилку, ані трави, ані квітів. Правда, це на вулиці, а ось за приміщеннями необхідно стежити уважно — тепло і вологість є сприятливим середовищем для розмноження цвілі та кліщів — обов’язково регулярно провітрюйте кімнати.
Зимове диво
Крім реальних властивостей, зима — пора року, що має свою, особливу, чарівну атмосферу, яка найкращим чином позначається на нашому психічному стані. І неважливо, чи ви дитина, чи ви доросла людина, щозими ви чекаєте на дива. Справа і у спокої білого кольору навколо, і у красі природи, і у мирному рипінні снігу (а ще він поглинає звуки, тому шум міста і машин не здається настільки дратівливим).
Найкорисніша температура
Під час сильних морозів краще з прогулянками почекати.
Позитивно впливає на здоров’я температура до -12-15 градусів, у безвітряну погоду.
Щоб зима приносила користь, а не шкоду, особливо зверніть увагу на своє здоров’я, якщо у вас ризики:
- загострення хронічних захворювань;
- серцевих захворювань;
- авітамінозу.
І обов’язково стежте за переохолодженням, а також обмороженням.