5 способів зберегти здоров’я після 40 років

Багато хто каже, що вік – це лише цифра. Але те, як ми прожили попередні роки, почне особливо сильно на нас впливати тоді, коли почнуть з’являтись перші сиві пасма та помітні зморшки, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.

Ось кілька порад, яких варто почати дотримуватись до 40 років, щоб в подальші роки залишатись здоровими, активними та бадьорими:

Не пропускайте сніданок. Поступово ми починаємо потребувати меншої кількості їжі, але більшість людей схильні нехтувати змінами дієтичних потреб свого організму. Метаболізм сповільнюється на 2% кожне десятиліття, тому снідати дуже важливо, адже від цього залежить час доби, у який швидкість обміну речовин досягатиме свого піку, при якому людина стає найбільш активною.

Не забувайте про фізичні вправи. Всього 30 хвилин помірної фізичної активності на день допоможуть вашим кісткам і м’язам залишатися рухливими та зменшать шанси отримати травму в наступні роки. Не обов’язково відвідувати тренажерний зал. Підійдуть присідання, пробіжки, плавання та вправи на розтяжку.

Знайдіть собі хобі. Не чекайте 40 років, щоб знайти собі якесь захоплення. Це допомагає помітити, що життя є і поза вашою роботою. Дослідження показують, що люди, які мають інтерес до якоїсь діяльності, мають менший ризик серйозних проблем зі здоров’ям. За даними Національного інституту старіння, літні люди, які брали участь у заходах, які вони вважали важливими, були здоровішими та щасливішими.

Дбайте про свої очі. Так само, як ви піклуєтеся про решту тіла, ви маєте також дбати і про свої очі та зір. Періодично проходьте огляд у офтальмолога. Для початку у вас не повинно бути проблем з очима. Лікарі будуть шукати такі проблеми, як глаукома, катаракта, “сухість очей”, яка може виникати з різних причин. Після 40 років рекомендується проходити профілактичні огляди кожного року. І не тільки з приводу очей, потрібно також робити скринінги молочної залози та шийки матки, перевіряти щільність кісток та м’язову масу.

Дотримуйтесь здорового режиму сну. Щоб поліпшити сон, лікарі рекомендують дотримуватися графіка сну – лягати спати і прокидатися приблизно в один і той же час щодня – навіть у вихідні. Для того, щоб міцніше спати, ваша кімната повинна бути темною, тихою та прохолодною.

Поділись


Новини партнерів