Люди, які хворіють на цукровий діабет, повинні увесь час регулювати рівень цукру в крові. Щоб контролювати симптоми діабету і жити нормальним життям, їм потрібно постійно стежити за тим, що вони їдять і п’ють. Їжі, яку вони обирають, має бути низькокалорійною і містити мало вуглеводів, але коли мова йде про напої, краще, щоб калорій у них не було зовсім, пише Жіночий світ з посиланням на ETimes.
Одним з напоїв, який ідеально підходить діабетикам, є зелений чай. Несолодкий, низькокалорійний, наповнений антиоксидантами, поліфенолами та флавоноїдами, зелений чай є дуже корисним для здоров’я напоєм, і наука підтвердила, що він допомагає у боротьбі з симптомами діабету.
Було проведено кілька досліджень, щоб зрозуміти вплив зеленого чаю на людей, які страждають на цукровий діабет 2 типу, і більшість із них мали позитивні результати. Зокрема, виявилось, що зелений чай сприяє зменшенню ризику розвитку діабету 2 типу і навіть допомагає регулювати рівень цукру у крові. Наприклад, дослідження, проведене у Японії, показало, що люди, які вживали 6 і більше чашок зеленого чаю щодня, мали на 33% менший ризик захворіти на цукровий діабет 2 типу.
Однак, цим користь зеленого чаю не обмежується. Інші дослідження показали, що він може тримати рівень цукру в крові під контролем і запобігає посиленню симптомів діабету.
Регулярне вживання зеленого чаю допомагає знизити рівні глюкози та інсуліну на голодний шлунок, які є основними параметрами для визначення ризику і тяжкості діабету. Корсині ефекти зеленого чаю в основному зумовлені антиоксидантами, що містяться у ньому. Вони також допомагають регулювати артеріальний тиск та рівень “поганого” холестерину.
Про побічні наслідки зеленого чаю для діабетиків нічого не відомо, але так, як він містить невелику кількість кофеїну, краще вживати його не частіше, ніж 2-3 рази на день.
Для максимальної користі ліпше не додавати до напою цукор. Ви можете замінити підсолоджувач на лимонний сік чи кілька листків м’яти. Не заварюйте зелений чай довше, ніж 2-3 хвилини, інакше він гірчитиме. Крім того, краще використовувати ціле чайне листя, а не подрібнений чай в одноразових пакетиках.