Ризик серцевих захворювань у різних людей відрізняється в залежності від багатьох факторів, в тому числі від місця роботи.
Дослідники виявили, що ризик розвитку хвороби серця та інсульту залежить також і від галузі промисловості, в якій працює людина.
Для вивчення дослідники Центру по контролю і профілактиці захворювань США переглянули підсумки національних обстежень стану здоров’я, проведених в період між 2008 і 2012 роками серед дорослих молодший 55 років.
Дослідники також проаналізували, в яких галузях працювали ці люди.
З’ясувалося, що серед тих, хто працює в компаніях, пов’язаних з сервісом і обслуговуванням клієнтів, 2,9 відсотка людей мають хворобу серця або інсульт. Це найвищий показник серед працюючих людей.
До цієї категорії відносяться всі, хто має справу з клієнтами – від лікарів до працівників готелів і магазинів.
Ті, хто працюють в сфері бухгалтерії, фінансів та страхування, навпаки, мають найнижчий рівень серцево-судинних захворювань – 0,8 відсотка.
В середині списку робітничих спеціальностей на нешкідливих виробництвах, працівники транспорту, будівельники.
Статус зайнятості також має значення: якщо серед працюючих хворобу серця або інсульт пережили 1,9 відсотка опитаних, то серед людей які в пошуку роботи – 2,5 відсотка, а серед тих, хто вже не шукає її (домогосподарки, пенсіонери, люди з обмеженими можливостями ), перебуваючи поза ринком праці – 6,3 відсотки.
Так що працювати навіть на найнебезпечнішому для серця місці в 2 рази менш ризиковано, ніж сидіти вдома. Бережіть домогосподарок!
Джерело