Якщо ви інсулінозалежний діабетик, то, можливо, ви також схильні до гіпоглікемії. Це стан, при якому рівень цукру в крові падає до небезпечно низького рівня, пише Жіночий світ
Гіпоглікемія пов’язана з діабетом, але такі фактори як харчування, рівень фізичних навантажень та прийом певних видів ліків також відіграють свою роль.
Найбільш поширеними симптомами гіпоглікемії є запаморочення, головний біль, сплутаність думок, підвищене потовиділення, слабкість і тремтіння. Деякі люди навіть відчувають оніміння і поколювання в різних частинах тіла.
Якщо ви відчуваєте, що рівень цукру в крові небезпечно знизився, необхідно вжити відповідних заходів. Якщо цього не зробити, то у вас можуть початись судоми, ви можете знепритомніти, або навіть впасти в кому.
Щоб повернути рівень цукру в крові до нормального рівня, потрібно з’їсти не менше 15 грамів легкозасвоюваних вуглеводів. Це може бути пів склянки апельсинового соку, столова ложка меду, 4 чи 5 солоних сухариків, 3 чи 4 карамелі, столова ложка цукру, свіжі фрукти чи сухофрукти.
Щоб запобігти епізодам різкого зниження рівня цукру в крові, варто внести деякі зміни у свій розпорядок дня. А саме:
- Регулярно харчуватись тричі на день.
- Між прийомами їжі вживати закуски.
- Робити проміжки між прийомами їжі не більшими за 4-5 годин.
- Займатись фізичними вправами від 30 хвилин до 1 години щодня. Ви можете ходити, бігати або займатися на тренажерах.
- Регулярно перевіряти рівень цукру в крові.
- Раз на місяць відвідувати лікаря.
- Не зловживати алкоголем.
- Якщо така проблема виникає у вас часто, носіть спеціальний браслет, на якому вказано, що ви страждаєте на діабет.